30 czerwca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Brak rozwiązania dla 93 wakatów MIR w medycynie rodzinnej i wolnych miejsc z powodu rezygnacji

Ministerstwo Zdrowia już pracuje nad ofertąTa z wezwania 2022/23 o specjalistyczne szkolenia zdrowotne oraz we wdrażaniu środków Planu Podstawowej Opieki Zdrowotnej 2022-2023, które są niezbędne do przyciągnięcia i zatrzymania talentów w podstawowej opiece zdrowotnej.

To jest odpowiedź Health na pytanie zadane przez GACETA MÉDICA, aby sprawdzić, czy rozważane są jakiekolwiek dodatkowe środki, aby od samego początku zapobiec trwałemu zwolnieniu 93 miejsc pracy w medycynie rodzinnej w tym roku, a także specjalistycznych stanowisk szkoleniowych w zakresie zdrowia, które nie zostały zdobyte. Ich nagrody między 29 a 30 czerwca na tych miejscach w regularnym wezwaniu, które spotkał ten sam los.

Sprawozdanie z przydziału wolnych miejsc z 17 czerwca potwierdziło przydzielenie 125 w trybie nadzwyczajnym, z łącznej liczby 218 wakatów w rocznym naborze. Pośrednio potwierdziło też to, czego oczekiwał zawód lekarza. Oznacza to, że zaproponowana przez resort miara zwiększenia udziału obywateli niełączenie się nie będzie rozwiązaniem.

W rzeczywistości na miejsce wpłynęło tylko 141 wniosków na 525 kandydatów wezwanych na sesję. W raporcie podkreślono jednak, że stopień naukowy z zakresu Advocacy for Specialized Health Training otrzymał łącznie 8095 miejsc, co stanowi 99 procent oferowanych miejsc.

„Historia przepowiedzianej śmierci”

dla Niedziela Anthony SanchezKrajowy Przedstawiciel Wydziału Młodych Lekarzy i Postępu Zatrudnienia Rady Generalnej Oficjalnych Kolegiów Lekarzy, Jest to „przewidywany zapis zgonu”. „Ministerstwo izolowało się w taki sposób, że nie jest w stanie wiedzieć, na czym polega problem, a przede wszystkim podjąć działania zgodnie z zgłaszanymi potrzebami”potwierdza w rozmowie z GACETA MÉDICA.

„Mamy ministerstwo, które przeszło kurs specjalistycznego szkolenia zdrowotnego, nie mogąc wziąć na siebie odpowiedzialności, nie tylko w zakresie kontroli i dystrybucji miejsc, ale także prowadzenia tej pracy koordynacyjnej ze służbami zdrowia, aby zapewnić im profesjonalistów. następnie stosowane na zdolność do bycia specjalistami w przyszłości, ostrzega specjalista.

READ  Observatorio espacial español publica un video del momento justo en el que un asteroide na 1 km paso cerca de la Tierra – FayerWayer

Rzecznik Cgcom, który niedawno zrelacjonował wakaty podczas tej ostatniej rozmowy z dogłębną analizą sytuacji i pełnym zakresem odpowiedzi, przypomina, że ​​czekają również na plan przeprowadzenia audytu nauczania, aby zobaczyć, jak ten wzrost szkoleń miejsca w show, które było w ostatnich latach, jest w toku. „Uważamy, że należy to ocenić i zobaczyć, z czym wychodzą dobrzy pracownicy służby zdrowia. Zobacz, w jakich warunkach ci specjaliści są szkoleni” – zapewnia.

Te wakaty to tylko wierzchołek góry lodowej. Istnieje oczywisty problem ze specjalistycznym treningiem zdrowotnym, który w nadchodzących latach będzie się tylko pogarszał

Domingo Antonio Sanchez (Cgcom).

Przedstawiciele młodych lekarzy WTO mają wrażenie, że FSE z różnych powodów traci na atrakcyjności wśród pracowników służby zdrowia. „W niektórych przypadkach ministerstwo ma swoją odpowiedzialność, w innych jest to odpowiedzialność wspólnot Ministerstwo, z wizją ponadsubiektywną, musi być w stanie koordynować i odpowiadać na pojawiające się potrzebyWedług niego.

Prelegent jest zdania, że ​​jeśli nie zostaną podjęte środki, ryzyko jest duże, ze względu na brak specjalistów na horyzoncie i konkurencję z innych krajów o przyciągnięcie dobrze wyszkolonych specjalistów itp.

Sanchez ostrzega przed Ryzyko nieutworzenia pliku Okres, w którym rozumie się, że trzeba poświęcić się na szkolenie i stwierdza, że ​​w ostatnich latach wnioskowano o poprawę warunków MIR, uruchamianych przez środowiska w konkursach ministerialnych.

W rzeczywistości, ocenia, wysunięto niezgodny z prawem wniosek, aby wezwać rząd krajowy do ponownej oceny dekretu 1146/2006, który reguluje status zatrudnienia ludności.

„Jeśli weźmiemy pod uwagę, że społeczeństwa zatrudniają lekarzy bez specjalizacji do wykonywania mniej wymagającej pracy, widzimy, że oczekiwania są złożone. Ludzie mogą mieć zawód, ale nie można go zranić i zakończyć zawodu takiego jak medycyna ”, ostrzega.

efekt rezygnacji

Raport Krajowego Wydziału Młodych Lekarzy i Promocji Zatrudnienia firmy Cgcom również ostrzegał przed skutkami rezygnacji. – Jest to zjawisko, które występuje i trzeba będzie przeanalizować jednostki edukacyjne, w których występuje i sprawdzić, czy jest jakiś zasadniczy problem – zaznacza.

READ  Testy wirusowe | Wybierz partnera do tańca, który wpadnie Ci w oko, a test wirusowy pokaże Ci, czego potrzebujesz w swoim związku | Zastosowania

I nie powinniśmy tracić z oczu pracy związanej z opieką zdrowotną, którą wykonują ci specjaliści w czasie, gdy brakuje lekarzy. Rzecznik mówi, że niedociągnięcia ucierpią na użytkownikach systemu.

Wreszcie Sanchez to zauważa Te wakaty to tylko wierzchołek góry lodowej. Istnieje oczywisty problem ze specjalistycznym treningiem zdrowotnym, który w nadchodzących latach będzie się tylko pogarszał I że miałoby to reperkusje, które mogłyby wywrócić system opieki zdrowotnej do góry nogami. Jeśli nie będziemy w stanie konkurować na poziomie europejskim i międzynarodowym, równania nie zadziałają.

Jeśli ministerstwo nie jest w stanie wypełniać swoich obowiązków, musi je delegować, tak jak robiło to przy innych okazjach. Podmioty prawa publicznego, takie jak Światowa Organizacja Handlu, chętnie pomagają, w rzeczywistości już to robimy, starając się przedstawić pełny obraz, odpowiedzialnie, w oparciu o analizę, która zmusza nas do podejmowania decyzji” – podsumowuje. Musisz obrać inną ścieżkę, inaczej nie. Przyszłość jest zachęcająca”.

„Będą nowe wydarzenia tego typu, jeśli nie zostaną zaproponowane rozwiązania”

Z Hiszpańskiego Stowarzyszenia Lekarzy Ogólnych i Lekarzy Rodzinnych, jego prezes, Antonio Fernandez Pro, opisuje te pięćdziesiąt procent wakatów w nadzwyczajnym powołaniu jako porażkę, przed którą ostrzegali w tamtym czasie.

„Wszystko, w czym żyjemy, to W wyniku trudności napotykanych na pierwszym poziomie. Scenariusze biznesowe należy raz na zawsze znormalizować i oczywiście pamiętać, że nie jest to tylko kwestia pieniędzy. Na prestiż i autonomię administracyjną wpływa wiele czynników. Zapewnia, że ​​będziemy uczestniczyć w nowych wydarzeniach tego typu, jeśli nie zostaną zaproponowane rozwiązania.”

„To dla nas duży problem i konieczne jest, aby ministerstwo i wspólnoty podjęły działania w tym zakresie i ułatwiły im szkolenie i pobyt”.

Vicente Matas (Simeg)

w tej samej linii, Vincent Mataskoordynator Centrum Studiów Związku Lekarzy w Granadzie i były członek Miejskiej Opieki Podstawowej Organizacji Medycyny Zbiorowej, twierdzi, że najlepszą opcją było obniżenie granicy do 30 procent, co pozwoliłoby na 565 lekarzy być w stanie wybrać te 93 miejsca. Pamiętajcie też, że w zeszłym roku zrezygnowano z medycyny rodzinnej w sumie 60 miejsc.

READ  Zostań ekspertem w dziedzinie chemii dzięki tym wspaniałym darmowym aplikacjom! Naucz mnie o nauce

„Wielu lekarzy przechodzi na emeryturę, zwłaszcza na poziomie podstawowym. Za cztery lata wielu specjalistów przejdzie na emeryturę i potrzebujemy młodych lekarzy specjalistów, którzy mają dobre warunki, aby mogli pozostać w Hiszpanii. Jest to duży problem, który mamy i konieczne jest, aby Ministerstwo i wspólnoty podjęły w jego sprawie działania i ułatwiły jego powstanie i przetrwanie.„, koniec.


Może Ci się spodobać…