29 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Borrell zapewnił, że żaden kraj UE nie uniknie sankcji na rosyjski gaz: „Co się dzieje z Polską i Bułgarią z Unią”

Józefa Borela. Komisja Europejska (KE) wyjaśniła w czwartek stosowanie systemu dwustopniowego (REUTERS/Janis Laizans) po tym, jak Rosja odcięła dostawy gazu do Bułgarii i Polski za niepłacenie rosyjskiej waluty.

Wysoki Przedstawiciel UE ds. Polityki Zagranicznej Joseph Borel powiedział w czwartek, że pomimo wysiłków prezydenta Rosji żadne państwo członkowskie UE nie naruszy sankcji., Władimira Putina, aby otrzymać płatności za dostawę gazu w rublach.

Żaden kraj członkowski nie zrobi niczego, co wiąże się z naruszeniem sankcji i będzie ściśle przestrzegać warunków umów, w których są opłacane w euro lub dolarach, które będą emitowane w euro lub dolarach.”, podkreślił dyplomata społeczny na konferencji prasowej z Santiago de Chile, podczas sześciodniowej wycieczki po Ameryce Łacińskiej.

Według Borelina Będzie życzliwa odpowiedź Za incydent gazowy Bo „to, co stanie się z Polską i Bułgarią, stanie się z Unią jako całością”Powtórzył również, że sankcje będą „szanowane”.

to co? Rosja odcina dostawy gazu do Bułgarii i Polski za niepłacenie rosyjskiej waluty Przeciw Moskwie, ponieważ oznacza to interwencję w Rosyjskim Banku Centralnym, warunek, którego Węgry deklarują przestrzegać.

Rząd Węgry potwierdziły stosowanie systemu taryfowego wprowadzonego przez RosjęPomimo sankcji nałożonych na Moskwę za militarną inwazję na Ukrainę. Budapeszt zauważa, że ​​zrobi to „wraz z dziewięcioma innymi krajami” i że „jest zgodny z literą europejskiego embarga”.

Putin chce kontynuować tę wojnę

O przebiegu wojny na Ukrainie Najwyższy wysłannik powiedział, że Rosja nie ma żadnych oznak, by powstrzymać atak W efekcie UE zapowiedziała, że ​​wzmocni swoją reakcję w postaci sankcji wobec Moskwy i pomocy wojskowej dla Kijowa.

Obraz pliku obiektów Gazpromu na polu gazowym Bovanenkovo ​​na rosyjskim Arktycznym Półwyspie Jamalskim (REUTERS / Maxim Shemetov)
Obraz pliku obiektów Gazpromu na polu gazowym Bovanenkovo ​​na rosyjskim Arktycznym Półwyspie Jamalskim (REUTERS / Maxim Shemetov)

„W obliczu najeźdźcy, który wykorzystuje każdą okazję, by powiedzieć, że chce kontynuować wojnę i zwiększyć poziom zagrożenia, pomagamy krajowi, który został zaatakowany bez żadnego uzasadnienia”.Wskazany.

READ  Kryzys na granicy polsko-białoruskiej

powiedział Borel UE chce promować kanały dyplomatyczne, ale Rosja stara się tylko „nie lubić” i „kontynuować wojnę”.

„Przeszkody będą trwały, a ich skutki będą odczuwalne” Wysoka przedstawiciel przyznała jednak, że środki przeciwko rosyjskiemu importowi ropy lub gazu nie osiągnęły niezbędnego konsensusu wśród Dwudziestu siedmiu.

– Nie zostały jeszcze zajęte, co nie znaczy, że nie zostaną ponownie rozpatrzone w świetle wydarzeń – wyjaśnił były hiszpański minister.

Dystrybucja cięcia

Zapowiedź Gazpromu to nowa próba Rosji zagrożenia nas gazem. Jesteśmy gotowi na taką sytuację. Rozwijamy naszą zintegrowaną europejską odpowiedź. Europejczycy mogą być pewni, że jesteśmy zjednoczeni i solidarni z dotkniętymi państwami członkowskimi.”Van der Lion powiedział na Twitterze.

drużyna rosyjska Cosprom Zostało to ogłoszone w środę Zawieszono wszelkie dostawy gazu do Bułgarii i Polski Ponieważ te dwa kraje, członkowie NATO i Unii Europejskiej, Nie płacili za eksport rubli.

W zeszłym miesiącu prezydent Rosji Władimir Putin ostrzegł, że zaakceptuje swoją taryfę gazową w walucie krajowej tylko w odpowiedzi na sankcje nałożone na niego w związku z atakiem Kremla na Ukrainie.

Ujawniła to wojna na Ukrainie Zależność UE od rosyjskiego gazu stanowi 45% jej całkowitego importu.

(z informacjami z prasy europejskiej)

Kontynuuj czytanie: