8 lutego, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Boliwia ogłosiła skład na mecz z Gruzją w Pucharze Davisa w Polsce

25 stycznia 2023, 14:23

25 stycznia 2023, 14:23

Młoda Boliwijska drużyna zmierzy się w Polsce z Gruzją 2 i 3 lutego Na pierwszą rundę Baraże o Puchar Davisa Grupy Światowej II to najważniejszy turniej tenisowy na świecie.

Kapitan (trener) Mauricio Solis powołał następujących zawodników: LSanta Cruz Juan Carlos Prado (17 lat), Agustin Cuyler (19 lat), Santiago Navarro (19 lat) i Raul Garcia (20 lat).

Wśród nich najbardziej doświadczony jest Prado Mimo, że jest młodszy. Obecnie zajmuje pierwsze miejsce w Ameryce Południowej do lat 18 i trzynaste na świecie w tej samej kategorii.

Został powołany do kadry narodowej, by po raz czwarty zagrać w Pucharze Davisa. Chociaż wcześniej nie mógł uprawiać żadnego sportu. Walczył z Peru, Belgią i Tajlandią.

JednakżeAlbo jego doświadczenie, bo jest najlepiej sklasyfikowanym graczem ATP (779. w singlu i 911. w deblu).Numer jeden wzywa do oszustwa.

Grał również w turniejach Challengers i Futures W nim zmierzył się z zawodowymi tenisistami.

Dla pozostałych graczy będzie to pierwsze doświadczenie w tym turnieju Chociaż wyróżniali się w turniejach juniorów, nie znaleźli się w rankingu ATP.

Swoją drużynę zaprezentowała również Georgia, którą zapowiedział kapitan David Guernats.

Tenisistki: Saba Burtseladze (550. miejsce w grze pojedynczej i 704. w grze podwójnej); Alexandre Medreveli (608° i 1344°), Jura Tkemaladze (683° i 1134°) i Alexandre Bakshi (774° i 838°).

Polski Klub Tenisowy Leszno będzie gospodarzem Pucharu Davisa.

Nawierzchnia wybrana przez „gospodarzy” była twarda, czyli miała być rozgrywana na cemencie.

Zespół, który wygra serię, awansuje do Grupy Światowej 2 Spotkać się z jednym z 12 przegranych w barażach Grupy Światowej I we wrześniu tego roku.

Segment między Boliwią a Gruzją spadnie do grupy III swojego regionu — w przypadku Greena są to Stany Zjednoczone — które zagrają na tym etapie w tym roku.

READ  Dziesiątki tysięcy Polaków bronią swojej europejskości w obliczu wyzwania Brukseli na arenie międzynarodowej