27 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

“Bolero” znajduje się w Horyzoncie; Transport ponad 100 migrantów w przyczepach

krok- Mieszkaniec Horizon został aresztowany w czwartek za przechowywanie i transport ponad 100 nielegalnych imigrantów przewożonych ciężarówkami do różnych miast w Stanach Zjednoczonych.

Członkowie Grupy Zadaniowej ds. Bezpieczeństwa Granic w El Paso (ICE) zbadali sprawę z pomocą Zespołu Celnego ds. Zintegrowanego Patrolu Granicznego (ITT) (USBP). Agenci USBP w sektorze El Paso są zintegrowani z agentami specjalnymi HSI, aby połączyć zasoby i dane wywiadowcze w celu identyfikacji i aresztowania handlarzy ludźmi. W sprawę zamieszany był również Departament Policji Miasta Horizon (Teksas).

47-letni Roberto Benavides został aresztowany w swojej rezydencji przy ulicy Warren Belin Drive 14.000 w Horizon City w Teksasie. Od ponad roku jest przedmiotem śledztwa prowadzonego przez HSI El Paso.

„Handlarzami ludźmi są bezwzględni ludzie, kierujący się chciwością z całkowitym lekceważeniem zdrowia i bezpieczeństwa ludzi, którzy ich wykorzystują i zagrażają im” – powiedział Działając Działając Agenta Specjalnego Działając Działając Agenta Taekuk Choo Taekuk Choo. „HSI będzie nadal pracować niestrudzenie, wykorzystując nasze szerokie uprawnienia z naszymi partnerami do zwalczania gangów przemytniczych odpowiedzialnych za tę niebezpieczną i często śmiertelną działalność”.

„Jestem niezwykle dumny z pracy, jaką nasi agenci w sektorze El Paso wykonują każdego dnia, aby rozbić te międzynarodowe organizacje przestępcze”. Powiedziała podsekretarz dywizji El Paso Gloria Chavez Patrol. “Nasze bezproblemowe zaangażowanie w dochodzenia w sprawie Bezpieczeństwa Wewnętrznego poprawiło ukierunkowanie tej nielegalnej działalności. Razem będziemy nadal odnosić sukcesy w walce z tymi organizacjami przestępczymi, jednocześnie ratując ludzkie życie w regionie El Paso”.

30 września agenci wykonali również dwa federalne nakazy przeszukania dwóch nieruchomości w okolicy wykorzystywanych do ułatwiania handlu ludźmi. Klienci skonfiskowali ponad 27 000 dolarów z obu nieruchomości i znaleźli 37 nie-obywateli: 23 Hondurańczyków, sześciu Ekwadorczyków, czterech Peruwiańczyków, dwóch Meksykanów i dwóch Salwadorczyków.

HSI jest dyrekcją ICE i głównym ramieniem śledczym Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) i jest odpowiedzialna za dochodzenie w sprawie międzynarodowych przestępstw i zagrożeń, w szczególności tych organizacji przestępczych, które wykorzystują globalną infrastrukturę, przez którą przemieszcza się międzynarodowy handel, podróże i finanse. Załoga HSI składa się z ponad 10 400 pracowników z ponad 7100 prywatnych agentów, którzy są przydzieleni do 220 miast w Stanach Zjednoczonych i 80 zagranicznych lokalizacji w 53 krajach. Międzynarodowa obecność HSI reprezentuje największą obecność policji śledczej za granicą Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i jeden z najważniejszych międzynarodowych śladów w egzekwowaniu prawa w USA.

READ  Aktorka Hamlet Lavestida spędziła 60 dni w więzieniu przez kubańską dyktaturę