3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bogaci odwracają się od Putina: po inwazji na Ukrainę ponad 15 tysięcy milionerów planuje opuścić Rosję

„Historycznie, upadek kraju po tym okresie przyniósł przyspieszenie emigracji bogatych, bo to oni wyjeżdżają jako pierwsi” (Getty)

Do końca 2022 Rosjanie z majątkiem przekraczającym milion dolarów opuszczą RosjęWedług raportu londyńskiego badania Henley & Partners.

Andrew Amwells, asystent naukowy, powiedział temu raportowi opiekun ten który Rosja „cierpi na wykrwawienie milionerów” I że „Milionerzy już zaczynają emigrować z Rosji w coraz większej liczbie z roku na rok, co jest wyraźnym sygnałem ostrzegawczym przed tym, co ten kraj cierpi”.

„Historycznie, upadek jednego z krajów po tym przyspieszył emigrację bogatych, bo to oni wyjeżdżają jako pierwsi” Zapewnił brytyjskie media.

Z powodu wojny Ukraina poniosła największą stratę osób o wysokiej wartości netto (HNWI), przy czym oczekuje się, że do końca roku 2800 milionerów (42% HNWI) opuści kraj.

luksusowy jacht "Dalbar"w pełni zadaszona, na molo Blohm + Voss w Hamburgu, Niemcy, 13 kwietnia 2022 r. (Jonas Walzberg/dpa przez AP)
W pełni zadaszony luksusowy jacht „Dilbar” przy molo Blohm + Voss w Hamburgu, Niemcy, 13 kwietnia 2022 r. (Jonas Walzberg / dpa via AP)

Zjednoczone Emiraty Arabskie stały się preferowanym miejscem docelowym dla imigrantów milionerów, w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych i Europy w ostatnich latach. Do końca 2022 r. do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przeniesie się prawie 4000 ultrabogatych ludzi, zajmując pierwsze miejsce na liście, a za nimi Australia, która przyciągnie 3500, Singapur z 2800 i Izrael z 2500. Wielu z tych milionerów wybiera również „Trzy Pani” jako miejsca do odwiedzenia: Malta, Mauritius i Monako.

„Malta była jedną z największych historii sukcesu w Europie w ostatniej dekadzie, nie tylko pod względem emigracji milionerów, ale także pod względem ogólnego wzrostu bogactwa” Amoils powiedział do opiekun. „Jest to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się rynków na świecie, a bogactwo w dolarach amerykańskich wzrosło o 87% w latach 2011-2021. Proces nabywania obywatelstwa poprzez nabywanie obywatelstwa doprowadził do Znaczące nowe bogactwo dla narodu, tym milionerom przypisuje się silny wzrost Malty w wielu sektorach, w tym w usługach finansowych, technologii i rozwoju nieruchomości.. Oczekuje się, że do 2022 r. na Maltę przeniesie się około 300 milionerów.

READ  Walmart sabotuje Boże Narodzenie z kontrowersją dotyczącą rzeźbienia w krowie

opiekun W zeszłym roku informowałem, że wiele osób z siłą nabywczą kupiło „złote paszporty” na Maltę (a tym samym do Unii Europejskiej) i często planują tylko krótki pobyt w kraju.

The Guardian poinformował w zeszłym roku, że wiele osób z siłą nabywczą kupowało
The Guardian poinformował w zeszłym roku, że wiele osób z siłą nabywczą kupowało „złote paszporty” dla Malty.

Grupa Henley opisuje Mauritius jako „Magnes bogactwa” w wyniku powstania międzynarodowego centrum finansowego oferującego ważne ulgi podatkowe. W kraju nie ma podatku od zysków kapitałowych, podatku od spadków, a stawka podatkowa wyższa o 3% niż w globalnych korporacjach.

Według African Wealth Report 2022, Mauritius jest domem dla 4800 bardzo bogatych ludzi w porównaniu do 2700 dziesięć lat temu. Szacuje się, że do końca tego roku będzie tam mieszkać około 150 milionerów.

Zdjęcie pliku z Grand Prix Monako Formuły 1 na torze Monaco City Street Circuit, 26 maja 2019 r. (REUTERS / Benoit Tessier)
Zdjęcie pliku z Grand Prix Monako Formuły 1 na torze Monaco City Street Circuit, 26 maja 2019 r. (REUTERS / Benoit Tessier)

Monako od zawsze przyciągało milionerów z całego świata, bo nie pobiera opłat Podatki od zysków kapitałowych lub podatki od nieruchomości. Niecałe siedem na dziesięć osób mieszkających w Monako to milionerzy dolarowi.

Oczekuje się, że liczba zamożnych ludzi w Wielkiej Brytanii spadnie o 1500, co zwiększy liczbę osób z aktywami do dyspozycji o wartości ponad 1 miliona dolarów do 738 000. Obecnie na świecie żyje niewiele ponad 15 milionów ultrabogatych ludzi.

Czytaj: