28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bitcoin w połowie drogi do następnego halvingu, co wydarzyło się w przeszłości?

Kilka godzin temu w sieci Bitcoin wydobyto blok 735 000, co stanowi dokładnie połowę cyklu między halvingiem.

ten połowa Jest to wydarzenie w ramach polityki monetarnej Bitcoin, które zmniejsza o połowę emisję monet co 210 000 tysięcy bloków (zdarza się to mniej więcej co 4 lata).

Od ostatniego halvingu, który miał miejsce w 2020 r., wyemitowano 6,25 Bitcoina (BTC) na wydobyty blok. Do 2024 r. emisja zostanie zmniejszona do 3125 BTC na blok.

Halving, jak widzieliśmy w historii Bitcoina, wydaje się wpływać na cenę kryptowaluty.

Bitcoin – w przeciwieństwie do pieniądza fiducjarnego, który jest drukowany w nieskończoność – ma problem, który nigdy nie przekroczy 21 milionów BTC.

Jego rzadkość jest jedną z cech, które sprawiają, że Bitcoin Wartościowy. Połowa, zmniejszając tempo emisji pieniędzy, zwiększa poczucie niedostatku. Ta ograniczona podaż, oprócz tego, że popyt na Bitcoin ma tendencję do wzrostu w czasie, prowadzi również do wzrostu ceny.

Reklama

Na przykład po ostatnim halvingu wiele instytucji pozyskało duże ilości bitcoinów. Nawet skarbiec państwowy, jak skarbiec ZbawicielZacząłem gromadzić BTC.

Trzy halving, które do tej pory posiada Bitcoin, zidentyfikowały ważny trend, który wydaje się powtarzać w każdym cyklu: po osiągnięciu nowego ATH (angielski akronim oznaczający „Najwyższy poziom w historii” lub najwyższy poziom przez cały czas) Cena nigdy nie była niższa niż ATH osiągnięta w poprzednim halvingu.

Widać to na przykład w cyklu o połowę 2016, który miał miejsce 11 czerwca tego roku.

ATH osiągnięte po halvingu w 2012 r. wyniosło 1158 USD. Źródło: Tradingview.

Trend ten powtórzył się po halvingu w 2020 r., ponieważ gdy ATH w listopadzie 2021 r. osiągnął poziom powyżej 69 tys. USD (lub nawet poprzedni ATH powyżej 67 tys. USD), cena Bitcoina nie była — przynajmniej jak dotąd — poniżej ATH cyklu. Rozpoczęty w 2016 r.: 19 600 USD.

ATH po halvingu na 2020 rok (rok pandemii) wyniósł ponad 69 000 $. Źródło: Tradingview.

W 2016 roku cena zaczęła się kurczyć do końca swojego cyklu, co widać na poprzednich wykresach.

READ  Prezentacja nowego samochodu „Powrót do przyszłości” firmy DeLorean

Ponadto cena Bitcoina przesunęła się w bok od 35 000 do 47 000 USD.

Cena Bitcoina poruszała się do tej pory w bok w 2022 r. Źródło: Tradingview.

Cykliczny i cykliczny trend wzrostowy

Chociaż duża zmienność Bitcoina uniemożliwia mówienie o konkretnym kierunku w krótkim okresie, W dłuższej perspektywie trend wzrostowy jest bardzo zauważalny. Jak widzieliśmy, halving wydaje się być motorem wzrostu ceny w każdym cyklu.

Poczucie niedoboru stymulowane przez halving bitcoina odgrywa kluczową rolę w zwyżce cenowej. Analityk Willie Wu ma zawieszony Efekt halvingu jest zwykle „przesadzony” poprzez zmniejszenie o połowę dziennej podaży BTC.

jak widać, Ceny BTC nie odzwierciedlają tego od razu, co najmniej rok po halvingu. Może to być spowodowane tym, że po tym czasie na rynek zaczyna oddziaływać poczucie niedoboru.

W tym okresie pomiędzy halving cap a historycznym limitem górnicy zwykle gromadzą wyemitowane BTC, tak jak to robili. wzmiankowany Wiadomości kryptograficzne. Prowadzi to do spadku dziennej podaży, co prowadzi do wzrostu ceny.

Obok, Podwyżki cen zmniejszyły się o połowę w wyniku instytucjonalnych wzorców adopcyjnych. Chociaż nie ma jasnej reguły, te wzorce adopcji mogą być napędzane przez cięcia emisji generowane przez każdą połowę.


Analiza ta została przeprowadzona we współpracy z reporterem Jan Ibar.