30 maja, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bidget nabywa licencję w Polsce, a OKX celuje we Francję w strategiczną kwaterę główną za pośrednictwem Bitcoin Journal

Bitget nabywa licencję w Polsce, a OKX celuje we Francję na swoją strategiczną siedzibę

Najnowszy znak, że giełdy kryptowalut celują w Stary Kontynent w obliczu presji regulacyjnej w Stanach Zjednoczonych.

***

  • OKX stara się zarejestrować we Francji i planuje otworzyć lokalną centralę
  • Dołącza do Pidget Finance w pozyskiwaniu licencji w Polsce
  • Najnowszy znak, że giełdy kryptowalut celują w Europę

Cyfrowe giełdy walutowe kontynuują wysiłki zmierzające do ugruntowania swojej pozycji w krajach europejskich, ponieważ amerykańskie organy regulacyjne stają się coraz bardziej rygorystyczne.

OKX, jedna z największych giełd kryptowalut pod względem dziennego wolumenu obrotu, ujawniła we wtorek, że bierze na cel Francję jako potencjalne terytorium dla swojej regionalnej siedziby w Europie, donosiło wiele mediów.

Firma z siedzibą na Seszelach złożyła wniosek we Francji, aby zostać zarejestrowanym dostawcą usług w zakresie zasobów cyfrowych (DASP), zgodnie z surowymi wymogami określonymi przez Autorité des Marchés Financiers (AMF) i Autorité de Contrôle Prudentiel et de Resolution (ACPR).

OKX chce otworzyć centralę we Francji
Rejestracja OKX we francuskich organach regulacyjnych pozwoli platformie oferować klientom we Francji pakiet produktów i usług kryptowalutowych w pełnej zgodności z lokalnymi przepisami.

Oprócz uzyskania zgody organów regulacyjnych, OKX ujawnił również plany otwarcia strategicznej siedziby w drugiej co do wielkości gospodarce UE. Według raportu CoinDesk, szef globalnych relacji rządowych firmy, Tim Pine, drażnił plany. Ustanowić „istotną” fizyczną obecność we Francji.

„Naszym celem jest zatrudnienie 100 pełnoetatowych pracowników w ciągu trzech lat” – powiedział Byun w wywiadzie. „Myślę, że przewidzieliśmy to w pierwszym roku [contratar] Na około 30 rówieśników”. Przewiduje, że proces rejestracji potrwa do sześciu miesięcy.

W marcu, przypomniał The Defiant, OKX ogłosiło, że będzie ubiegać się o licencje dostawcy usług wirtualnych zasobów w Hongkongu. Obecnie jest autoryzowany na Bahamach i posiada tymczasową licencję dostawcy aktywów wirtualnych w Dubaju.

READ  #MacriMufa Twitter Memes Argentina to Owl Poland

Bidget jest licencjonowany w Polsce
OKX nie jest jedyną giełdą, dla której celem jest Europa. W tę samą środę Bitget, kolejna duża giełda kryptowalut ze względu na wolumen obrotu, ogłosiła, że ​​otrzymała zgodę polskich regulatorów.

Firma poinformowała, że ​​zarejestrowała się jako Virtual Asset Service Provider (VASP) w Polsce, co daje jej prawo do oferowania usług handlowych na polskim rynku kryptowalut. Zatwierdzenie jest najnowszym zatwierdzeniem Bidetu w kraju UE, po podobnej rejestracji na Litwie, podała firma w oświadczeniu.

Obie giełdy dołączają do innych znanych giełd Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, jest już zarejestrowana w Polsce i Francji. Francja została wybraną lokalizacją hubu Binance w UE po uzyskaniu zgody lokalnych regulatorów w maju 2022 roku. Giełda zatrudniła we wrześniu około 150 osób do swojego biura w Paryżu, ujawnił założyciel Changpeng Zhao.

Giełdy kryptowalut atakują europejskie rejestry w krajach takich jak Francja i Polska w celu wdrożenia kontroli tożsamości i przestrzegania standardów przeciwdziałania praniu pieniędzy. Po wejściu w życie ram regulacyjnych dla kryptowalut, MiCA, ułatwi to ustanowienie jego obecności w Unii Europejskiej.

Ustawa o rynkach aktywów kryptograficznych, znana jako MiCA, została jednogłośnie zatwierdzona przez wszystkie 27 państw członkowskich na początku tego miesiąca i wprowadzi system licencjonowania, który ułatwi firmom kryptograficznym działanie w całym bloku po ich zatwierdzeniu w jednym bloku. Kraje członkowskie. Przepisy wejdą w życie w 2024 roku.

Zainteresowanie platform kryptowalutowych rozszerzeniem swojej obecności w Europie przyspieszyło w ostatnich miesiącach, ponieważ amerykańskie organy regulacyjne przyjęły ostrzejsze podejście do firm z tego sektora. W tym roku amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) prowadziła działania egzekucyjne przeciwko Kraken, Bittrex, Gemini i Coinbase (NASDAQ:

Artykuł Hanny Estefanii Perez / Codzienne bitcoiny

Zdjęcie z Unsplash

Przeczytaj więcej na Diario Bitcoin