26 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Biden podpowiada Jeffowi Bezosowi, że nie płaci „uczciwych” podatków – El Financiero

IZałożyciel Amazona Jeff Bezos Prezydent Joe Biden został oskarżony o „wprowadzenie w błąd” na Twitterze w odpowiedzi na tweeta przywódcy USA, mówiącego, że inflację można kontrolować poprzez wzbogacanie firm”.Zapłać uczciwą część”.

Wymiana rozpoczęła się w piątek wieczorem tweetem Bidena: Chcesz obniżyć inflację? Upewnijmy się, że najbogatsze firmy płacą sprawiedliwy udział”.

Amazon, który Zapłać 3,7 miliarda dolarów W podatkach amerykańskich w 2021 r. od globalnych dochodów w wysokości 469 miliardów dolarów jest często krytykowany za niewystarczający wkład do podatków federalnych, biorąc pod uwagę jego wielkość.

Jednak Bezos, drugi najbogatszy człowiek na świecie, często przedstawiany jako sztandarowy człowiek nierówności dochodów, nie był gotowy usiąść i zająć się inflacją.

„chłostaćRada ds. Dezinformacji Nowo utworzony Bezos powinien przejrzeć ten tweet, a może zamiast tego muszą utworzyć nową, niesekwencyjną radę” – powiedział, odnosząc się do zarządu ds. dezinformacji Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ogłoszonego w kwietniu. . Oswajanie inflacji to podstawa dyskusji. Rozbijanie ich razem to po prostu zły kierunek”.

Bezos i Amazon były częstymi celami na Twitterze . Były prezydent Donald Trumpktóry często próbował udaremnić krytyczne historie śledcze z należącej do Bezosa „Washington Post”, przypisując je jego osobistej kłótni z Bezosem.

To pierwsza publiczna spór Założyciel Amazona z Biden I był dzień, w którym Bezos był bardzo aktywny na platformie mediów społecznościowych. Oprócz kłótni z Bidenem o inflację, Bezos brał udział w rozmowach z innymi użytkownikami Twittera na temat kosmicznych wiewiórek i dysleksji.

Od tego czasu Twitter jest w centrum wiadomości Elona Piżma, Najbogatszy człowiek na świecie, zaproponował, że zachowa to w tajemnicy w zeszłym miesiącu.

READ  Por primera vez en su historia, Japón dice que vende tomates con un genoma modificado para tratar la presión arterial alta.