3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Biden podąży za krokami AMLO, aby uniknąć większej liczby „gasolinazów” w USA – El Financiero

Prezydent Joe Biden zwróci się do Kongresu o zwolnienie z podatku od gazuMówi osoba zaznajomiona z planami, ponieważ chce schłodzić wysokie tempo pompowania przed latem. Środek podobny do tego stosowanego w Meksyku Z zachętami przyznanymi przez Ministerstwo Finansów oraz kredytem publicznym na paliwo.

Biden złoży oświadczenie w środę Żądanie od Kongresu wprowadzenia pauzyOsoba, która wypowiadała się pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedziała przed ogłoszeniem. Biały Dom nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Prezydent powiedział na początku tego tygodnia, że ​​rozważa, czy poprzeć zawieszenie podatku 18,4 centa za galon. Nie jest jasne, jak długo wolisz pauzę. Średnie ceny gazu oscylują wokół 5 USD za galon.

Amerykański przywódca i główny doradca ekonomiczny zbagatelizował często przywoływane obawy w sprzeciwie wobec zwolnienia z podatku od gazu: że zmniejszy to dochody potrzebne do utrzymania autostrad lub że oszczędności nie zostaną przekazane konsumentom. Biden powiedział, że zeszłoroczny projekt ustawy o infrastrukturze może wypełnić lukę w finansowaniuKanclerz Heather Bushey powiedziała, że ​​pauza w całym stanie wskazuje, że konsumenci odnoszą korzyści.

Przywódcy demokratów na Kapitolu byli sceptyczni wobec tego pomysłu, ponieważ spowodowałoby to drenaż Highway Trust Fund. Przesłuchiwana przewodnicząca domu Nancy Pelosi i inni Czy doprowadzi to do obniżenia cen dla konsumentów na stacjach benzynowych?tak

Biden opowie o tymCeny benzyny a wzrost cen PutinaW środę jest godzina 14.00 czasu waszyngtońskiego, zgodnie z ich dziennym harmonogramem.Plany zostały zgłoszone wcześniej przez Aktualności.

Strategia ochrony gazowej Bidena może się nie powieść

Zawieszenie federalnego podatku gazowego Dla amerykańskich kierowców może się to wydawać mile widzianą ulgą Zapłacił jedne z najwyższych cen gazu, jakie kiedykolwiek odnotowano, gdy rozpoczął się letni sezon podróży. Eksperci ostrzegają jednak, że może to doprowadzić do mieszanych wyników, a w końcu nawet do wyższych cen gazu.

READ  Senat USA ogłasza porozumienie w sprawie ograniczenia dostępu do broni

Ulga podatkowa może przynieść zaskakujące rezultaty. W rzeczywistości tam, gdzie niektóre państwa zdecydowały się w przeszłości zawiesić podatki paliwowe, Czasami ceny wracają wyższe Niż gdyby ulga podatkowa nigdy nie miała miejsca, według nauka Opublikowane w zeszłym tygodniu przez The Wharton School na Uniwersytecie Pensylwanii.

Jednym z powodów, dla których rezygnacja z podatków od paliw na rzecz niższych cen ma czasem odwrotny skutek, jest to, że Tańszy gaz zachęca do większego popytuCo z kolei prowadzi do wyższych cen.

„Może to zaostrzyć nierównowagę między podażą a popytem, ​​co jest jednym z powodów, dla których ceny są naprawdę wysokie” – powiedział de Haan, zauważając, że Amerykanie wydają łącznie około 722 miliony dolarów Codziennie w porównaniu do zeszłego roku na benzynie. „Obniżenie ceny może zwiększyć popyt i ograniczyć podaż w czasie, gdy ceny są już wysokie”.

Jeśli administracja Biden zrzeka się podatków federalnych, Będzie to najnowsze z serii działań mających na celu obniżenie cenw tym uwolnienie ropy ze Strategicznych Rezerw Ropy Naftowej, Zatwierdzenie najtańszej benzyny z domieszką etanolu Wyprzeda się tego lata i zachęci producentów ropy do większego pompowania. Jak dotąd wpływ na pompę był niewielki, chociaż ceny były niskie od ponad tygodnia.