28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Biden i Putin organizują wirtualny szczyt, aby uniknąć eskalacji na Ukrainie | świat | DW

Podczas szczytu zorganizowanego za pośrednictwem wideokonferencji prezydenci USA i Rosji, odpowiednio Joe Biden i Władimir Putin, przeprowadzili we wtorek (2021.07.2021) wymianę wysokiego ryzyka, której głównym wyzwaniem była eskalacja militarna na Ukrainie …

Zgodnie z krótkim oświadczeniem wydanym przez Biały Dom po spotkaniu, prezydent USA Joe Biden ostrzegł swojego rosyjskiego odpowiednika Władimira Putina przed nałożeniem „gospodarczych i innych silnych środków” w przypadku ataku na Ukrainę i zażądał złagodzenia napięć. i „Powrót do dyplomacji”. . „

Podczas spotkania, które trwało prawie dwie godziny, Biden wyraził „głębokie zaniepokojenie Stanów Zjednoczonych i ich europejskich sojuszników z powodu eskalacji rosyjskiej militarnej na Ukrainie i wokół niej”, według Waszyngtonu, co z kolei wskazywało, że prezydent USA wyprzedził przywódców USA. . Wielka Brytania, Francja, Niemcy i Włochy, potrzeba „deeskalacji”.

„Przywódcy potwierdzili swoje poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, a także potrzebę Rosji zmniejszenia napięć i zaangażowania się w dyplomację” – czytamy w oświadczeniu.

Putin obwinia NATO o napięcia z Ukrainą

Ze swojej strony prezydent Putin powiedział dziś swojemu amerykańskiemu odpowiednikowi, że to NATO, a nie Rosja, jest odpowiedzialne za obecne napięcie militarne wokół Ukrainy i zażądał „gwarancji”, że sojusz nie rozszerzy się na wschód, powiedział Kreml w oświadczeniu. Wydany po wirtualnym szczycie.

„Nie jest konieczne zrzucanie całej odpowiedzialności na Rosję, bo to właśnie NATO podejmuje niebezpieczne próby kolonizacji ziem ukraińskich i zwiększania swojego potencjału militarnego na naszych granicach” – czytamy w oficjalnym nocie.

Stany Zjednoczone ostrzegają, że zagrożony będzie rosyjski gazociąg

Na marginesie Stany Zjednoczone podkreśliły, że przyszłość rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2, którym dnem Bałtyku będzie transportowany rosyjski gaz do Niemiec, byłaby zagrożona w przypadku inwazji Rosji na Ukrainę, powołując się na rozmowy z Niemcami. rząd w tej sprawie.

„Jeśli Władimir Putin chce widzieć gaz płynący tym rurociągiem, może nie chcieć ryzykować inwazji na Ukrainę” – powiedział doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Jake Sullivan na konferencji prasowej po wirtualnym szczycie między dwoma prezydentami.

READ  Francja: 45 mężczyzn aresztowanych za zgwałcenie kobiety od 10 lat odurzonej przez męża

pójdą za mną

Po rozmowie dwaj prezydenci „przydzielili swoje zespoły do ​​kontynuacji” tego, co zostało powiedziane, a Stany Zjednoczone planują to zrobić „w sposób skoordynowany ze swoimi sojusznikami i partnerami”, zwłaszcza w Europie, według Białego Domu.

Prezes USA zapowiedział, że Biden powinien w najbliższych dniach zdać relację z rozmowy prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu.

Stany Zjednoczone uważają, że Rosja może zaatakować lub najechać Ukrainę z około 175 000 żołnierzy, a Kijów szacuje, że najbardziej prawdopodobny moment nowej rosyjskiej agresji nastąpi pod koniec stycznia 2022 roku.

ee (afp/efe)