5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Białoruś stara się uniknąć konfliktu z Polską o imigrację; Prosi o wsparcie UE

Unia Europejska (UE) oskarżyła Białoruś o wysiedlenie tysięcy ludzi z Bliskiego Wschodu. Zdjęcie: AFP

Białoruś go nie chce Konflikt z Polską, ale chce odpowiedzi Unii Europejskiej (UE) Białoruś przyjmie 2 tys. migrantów, którzy utknęli na granicy, ogłoszone przez prezydenta Aleksandra Łukaszenkę.

ten Unia Europejska (UE) oskarżyła Białoruś o wysiedlanie tysięcy ludzi z Bliskiego Wschodu i zmuszanie ich do wjazdu do UE. Odpowiedź na nałożone europejskie sankcje przez Polskę, Litwę i Łotwę. Mińsk zaprzecza, że ​​wywołał kryzys.

Premier Polski Mateusz Morawiecki ostrzegał w niedzielę Kryzys migracyjny na granicy białoruskiej może być zwiastunem „czegoś znacznie gorszego”.A polska straż graniczna zapowiedziała, że ​​siły białoruskie będą nadal przewozić migrantów przez granicę.

Łukaszenko, cytowany przez agencję państwową Felda, powiedział Nie chcę, żeby sytuacja się pogorszyła.

„Dotarliśmy do biegunów, do wszystkich biegunów, musimy im pokazać, że nie jesteśmy barbarzyńcami, nie chcemy konfliktu. Nie potrzebujemy go, bo jeśli zajdziemy za daleko, rozumiemy, że wojna jest nieunikniona.

Mateusz Morawiecki, Polski Ministro Primer.

I byłaby to katastrofa. W pełni to rozumiemy. Nie chcemy żadnego bodźcaOn dodał.

Łukaszenko również powiedział Niemcy nalegały na przyjęcie niektórych imigrantów I skarżył się, że UE nie skontaktowała się z Mińskiem w celu omówienia sprawy.

READ  Sarah James Jr. będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2021