27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Białoruś.- Putin wezwał do odpolitycznienia sytuacji migrantów na granicy białorusko-polskiej.

Madryt, 5 (Europejska prasa)

Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał w niedzielę Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK) i jego prezydenta Francesco Rocca, by nie upolityczniali sytuacji migrantów pozostawionych na granicy z Białorusią i Polską.

„Jeśli chodzi o sytuację na granicy białorusko-polskiej (…), to powinna być apolityczna. W żadnym wypadku nie należy jej upolityczniać” – powiedziała rosyjska agencja informacyjna Sputnik.

Rocca ze swojej strony wyraził zadowolenie z priorytetów humanitarnych wobec prezydenta Rosji i ostrzegł przed niebezpieczeństwem przybycia imigrantów zimą.

Putin wyraził przekonanie, że „sytuacja na granicy polsko-białoruskiej ulegnie poprawie i powróci do normy” i podkreślił, że władze białoruskie robią wszystko, co możliwe, aby tę sytuację rozwiązać. Stała rezydencja, ojczyzna, przede wszystkim Irak.”

Dodał również, że „władze białoruskie i Białoruski Czerwony Krzyż aktywnie pomagają zapewnić, aby ludzie tam (na granicy) nie zostali skrzywdzeni” i podkreślił znaczenie pracy takich organizacji, jak Czerwony Krzyż i Media Red Moon. . „Z naszej strony, jeśli będzie to konieczne, zrobimy, co w naszej mocy” – obiecał.

Ponadto Putin wezwał Rocca do skupienia się na zachowaniu Polski w kontekście imigracji. „Trzeba dokładnie śledzić to, co dzieje się na granicy i co robią władze państwa granicznego, w tym przypadku jest to Rzeczpospolita Polska. Nie można ludzi spryskiwać wodą. Nie można dodawać herbicydów. A pestycydy mogą powodować oparzenia i inne poważne skutki dla tej wody, kobiet i dzieci. Dla imigrantów, w tym dzieci – powiedział.

READ  Polska wypędziła z Kabulu ponad 400 osób, a akcja ratunkowa trwa