21 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Białoruś.- Polskie władze znajdują ciało innego imigranta na granicy z Białorusią

Madryt, 8 lat (Europejska prasa)

Policja w województwie podlaskim poinformowała w środę, że na granicy z Białorusią znaleziono ciało innego migranta w związku z kryzysem migracyjnym w regionie.

Według agencji PAP rzecznik policji Tomas Kiruba, niosący plecak i nigeryjski paszport, został znaleziony w dżungli w pobliżu wsi Olsouka, dziewięć kilometrów od granicy.

Władze powiedziały, że nie wiedzą, czy mężczyzna jest rzeczywiście Nigeryjczykiem i czekają, aż polski sędzia ustali jego tożsamość. Ciało zostało już przeniesione do szpitala kryminalistycznego.

Polska Straż Graniczna odnotowała w ciągu ostatnich 24 godzin kolejne 51 prób przekroczenia granicy do granicy Polski. Agencja informacyjna DPA poinformowała, że ​​grupa około 35 migrantów siłą pokonała ogrodzenia w pobliżu miasta Seremsa i przedostała się do kraju kilka metrów dalej.

Tymczasem minister obrony RP Mariusz Błaszczyk poinformował, że pierwsze oddziały brytyjskie rozlokowane do wsparcia wojsk na granicy dotarły już w te rejony. Minister zaznaczył na swoim koncie na Twitterze, że zadaniem żołnierzy brytyjskich jest „naprawa” tymczasowego ogrodzenia i „usunięcie łączników drogowych”.

Tydzień temu prezydent Polski Andrzej Duda zezwolił 155 brytyjskim żołnierzom na wsparcie polskich sił. Rozkaz, obowiązujący do końca kwietnia 2022 r., pozwala 150 estońskim żołnierzom wesprzeć polską armię, wysłanych na granicę z Białorusią w ramach wsparcia straży granicznej.

Z drugiej strony, według białoruskiej agencji informacyjnej Biełda, władze białoruskie otrzymały dotychczas łącznie 150 ton pomocy humanitarnej dla uchodźców na granicy.

Polski rząd oszacował we wtorek, że na Białorusi nadal przebywa około 7000 migrantów, którzy chcą wjechać do Unii Europejskiej (UE). Polski rząd i UE oskarżyły prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenkę o celowe przepychanie setek osób z obszarów konfliktu do obozu UE przez granicę. Łukaszenko temu zaprzecza.