25 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Białoruś.- Polska oskarża żołnierza o ubieganie się o azyl na Białorusi o wyjazd

12-21-2021 Międzynarodowa polityka europejska wobec imigrantów i uchodźców na granicy Białorusi i Polski Białoruś Pavel Betnyakov / Sputnik / Contact Photo

Madryt, 21 lat (Europejska prasa)

Polska prokuratura postawiła wojskowemu, który rzekomo uciekł na Białoruś w celu ubiegania się o azyl, w sprawie, którą władze białoruskie wykorzystują od kilku dni do potępienia rzekomych nadużyć polskich żołnierzy na granicy.

Według źródeł cytowanych przez agencję PAP, polskiej prokuraturze grozi kara do 10 lat więzienia Emilowi ​​Seksko. Polskie władze potwierdziły, że ma już za sobą karę za niewłaściwe postępowanie.

Zaginął trop żołnierza pełniącego służbę na granicy 16 grudnia. Białoruski komitet graniczny obiecał azyl za leczenie migrantów starających się dotrzeć na terytorium UE, co potwierdziło Sexco w wywiadzie dla telewizji państwowej.

W oświadczeniu żołnierz obiecał zabić przygranicznych imigrantów, mówiąc, że nie ma dowodów na to, że został „zniszczony” przez swoją rolę w rzekomych nadużyciach. Białoruska agencja informacyjna Belda poinformowała, że ​​zespół białoruskiego wywiadu przesłuchuje go w celu ustalenia, co się stało.

Polskie władze, podobnie jak cała Unia Europejska, oskarżyły rząd Aleksandra Łukaszenki o zezwalanie i zachęcanie do imigracji, którą białoruski przywódca groził publicznie w odpowiedzi na sankcje nałożone przez grupę społeczną.

READ  Polskie Badanie Ludności i Gospodarki 2021: UE okrzyknięta czempionem wzrostu UE w 2019 r., Polska doświadczyła znacznych spadków gospodarczych w 2020 r.