25 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bez Stefanosa Tsitsipasa Grecja przegrałaby z Polską w Pucharze ATP

Grecja mocno straciła Stefanosa Tsitsipasa, który wracał do zdrowia po kontuzji łokcia w grze pojedynczej, kiedy spadł z Polską w pierwszym dniu sobotniego 16-zespołowego Pucharu ATP. Tego samego dnia argentyński Diego Schwartzman i Hiszpan Roberto Batista Aguirre poprowadzili swoje drużyny do wygodnych zwycięstw.

Chitsibas, zajmujący czwarte miejsce na świecie, został na krótko przed starciem wyeliminowany przez dziewiątego na świecie Huberta Harkoksa, a zastąpił go Arystoteles Thanos 6:1, 6-2, co dało Polsce niepokonane prowadzenie 2:0. Kilka godzin temu Kamil Majjrsak pokonał w secie Michaela Pervolarakisa 6:1, 6:4.

Możesz być zainteresowany: Monako szuka orzeźwienia i dzięki swojemu trenerowi Nico Kovac

Z ławki drużyny Tsitsipas, z górą lodową na prawym łokciu, zauważył, że Harrocks pokonał Thanosa, który zajął 1076. miejsce.

W deblu Grecja poczuła się komfortowo, pokonując Simona Valko i Johna Gilinsky’ego 6:4, 5-7, 10-8 w meczu setowym z Chittagongiem Pervolarakisem.

Chitsibas przeszedł operację w listopadzie i istnieją obawy, że może spotkać się z porażką przed Australian Open w tym miesiącu.

„Wracam do zdrowia po operacji łokcia i dzisiaj był to środek ostrożności, aby upewnić się, że jadę do Melbourne” – przyznał Chitsibas. „Widzimy się dzień po dniu i będziemy się spotykać do tego czasu”.