3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bez niespodzianek, Banxico podąża za linią Fed i podnosi stopy procentowe o 75 punktów bazowych

Zarząd Bank Meksyku (Banxico) podążył za linią Rezerwy Federalnej USA i podniósł stopę procentową o 75 punktów bazowych, pozostawiając ją na poziomie 7,75% na ostatnim posiedzeniu Polityka pieniężna.

To pierwszy raz od czasu przyjęcia przez centralną instytucję cel inflacyjny O 3% +/- 1 punkt procentowy, co jest wzrostem tej wielkości, i tą decyzją dodają dziewięć kolejnych podwyżek stopy procentowej Banxico.

Dane nie zaskakują rynku. Jednak po danych Inflacja w pierwszej połowie czerwca Na kilka godzin przed ogłoszeniem decyzji rady niektórzy analitycy sugerowali, że konieczna jest większa podwyżka o 100 punktów bazowych.

Według oświadczenia decyzja była jednomyślna, biorąc pod uwagę rozmiar i różnorodność wstrząsów, które wpłynęły na inflację.

„The Rada Rządowa Ocena wielkości i różnorodności wstrząsów, które wpłynęły na inflację i jej determinanty, a także ryzyka zanieczyszczania średnio- i długookresowych oczekiwań oraz kształtowania się cen.

Uwzględnił także największe wyzwania dla prowadzenia polityki pieniężnej w obliczu zacieśniających się globalnych warunków finansowych, środowiska podwyższonej niepewności i presji inflacyjnych związanych z konfliktem geopolitycznym i ponownym pojawieniem się spraw Covid-19 w Chinach oraz „potencjalnym większy wpływ na inflację” – napisano w oświadczeniu bankowym.

Według danych Narodowego Instytutu Statystyki i Geografii (Inegi), w pierwszej połowie czerwca inflacja konsumencka przyspieszyła do 7,88% z 7,72% w drugiej połowie maja.

powodować inflację Banki centralne na całym świecie zaostrzają politykę pieniężnąTo jest w połowie drugiego roku ożywienia gospodarczego, gdzie covid-19 pandemia To nie koniec.

READ  50 $ hack, aby pokonać kierowcę Ubera i uniknąć anulowania podróży