14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Banxico, jak podwyżka stóp procentowych wpływa na Ciebie?

Banxico, jak podwyżka stóp procentowych wpływa na Ciebie?

Kiedy mówisz o inflacji, a pieniędzy przybywa coraz mniej, z pewnością słyszałeś takie rzeczy stopy procentowe Od Bank Meksyku (banksyk)Jak w ten czwartek Ogłoszenie kolejnej podwyżkiA jeśli myślisz, że to cię nie dotyczy, to unotv.com Powiemy ci, jak to zrobić.

15 grudnia Rada Dyrektorów Banxico odnotował wzrost stopy międzybankowej o 50 punktów bazowychzbliża się do Kolejny rekordowy poziom 10,50%Wśród działań podejmowanych przez banki centralne na całym świecie w obliczu ciągłych wzrostów stóp inflacji, które miały miejsce w ciągu roku.

Co to jest inflacja?

Po pierwsze, musimy porozmawiać o inflacji, ponieważ od niej wszystko się zaczyna, o czym Bank Meksyku wie Zjawisko obserwowane w gospodarce kraju związane z nieregularnym wzrostem cen Większość towarów i usług jest sprzedawana na ich rynkach przez długi czas..

Podobnie instytucja stwierdza, że ​​ten niekontrolowany wzrost cen wpływa m.in dystrybucja dochoduPonadto zniekształcone są ceny referencyjne dotyczące alokacji środków Wzrosty następują szybciej niż wcześniej.

Ponadto w tych ramach jasne jest, że inflacja występuje albo z powodu wzrostu popytu na produkty i usługi, albo z powodu spadku podaży, Jak to bywa w Europa Z rynkiem zboża, po tym jak Ukraina nie mogła go eksportować, co również podkreśla, że ​​wzrost usług, takich jak transport, wpłynie z kolei na inne produkty.

Jak wpływa na mnie wyższa cena referencyjna?

Podobnie jak inne banki centralne na całym świecie, podnosząc stopy procentowe, Banxico Stara się ograniczyć przepływ funduszyAby ograniczyć ten popyt, który podnosi ceny, dochodzi do swoistego spowolnienia gospodarczego.

Teraz te stopy referencyjne są używane przez banki do operacji, w których pożyczają sobie nawzajem pieniądze, więc dla ciebie Przekłada się to na wzrost oprocentowania kredytu osobistego, hipotecznego czy samochodowego, a także karty kredytowej.

READ  Peso ma czarny początek miesiąca! Tak cena dolara zakończyła się dzisiaj, 2 października 2023 r

Więc teraz będziesz płacić więcej za te długi, których nie spłaciłeś, kiedy odciąłeś kartę, a twoje saldo byłoby droższe, gdyby nie było zakontraktowane na stałą stopę procentową, w takim stopniu, jak powiedzieliśmy wcześniej , Powiedz ludziom, żeby wydawali mniej pieniędzyW celu organicznego ograniczenia popytu i obniżenia cen.

Natomiast wysokość pozostałych odsetek będzie zależała od instytucji finansowej, w której posiadasz kredyt lub kartę, która to określi. co tak, Oczekuje się, że Banxico przestanie podnosić stopy procentowe w pierwszym kwartale 2023 rdzięki czemu karta przestanie wydawać się zbyt głośna.

Teraz już wiesz, dlaczego jest tak wiele wyciągów, w których Twoja karta kredytowa obciąża Cię wyższymi oprocentowaniami, dlatego ponawiamy zalecenie, aby Opłacaj swoje miesięczne wydatki Lub, jeśli zamierzasz kupić coś na miesiące, dowiedz się, że zajmie to miesiące bez odsetek lub co najwyżej ze stałym oprocentowaniem.

Funkcja do góry nogami

Z drugiej strony jest dobra wiadomość, bo ta podwyżka stopy referencyjnej też obowiązuje inwestycjeWięc jeśli masz teraz zaoszczędzone pieniądze, zobaczą wyższe zwroty, zwłaszcza te rządowe, takie jak Cetes, więc byłby to dobry moment, aby zacząć Nawyk oszczędzania.