4 października, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Badanie wykazało, że podróż na Marsa może uszkodzić nerki astronautów

Badanie wykazało, że podróż na Marsa może uszkodzić nerki astronautów

Badania wskazują, że promieniowanie kosmiczne będzie poważnie wpływać na nerki podczas misji na Marsa

(Wiadomości HealthDay) – Ludzkość się uczy Mars Jednak jako jego następna wielka podróż ciało Może nie możesz Wybacz Ta podróż – ostrzega niedawne badanie.

Jest to bardzo prawdopodobne Nerka Mógłby zostać astronautą Trwale uszkodzony przez Promieniowanie kosmiczne podczas Wieloletnia misja na MarsaNaukowcy o tym poinformowali w numerze czasopisma z 11 czerwca Komunikacja przyrodnicza.

wycieczka W domu i poza domem Na Marsa to by zajęło Do trzech latAle nerki Myszy laboratoryjne Naukowcy twierdzą, że narażenie na promieniowanie galaktyczne odpowiadające 2,5 roku spowodowało trwałe uszkodzenie i utratę funkcji.

„Jeśli nie będziemy ewoluować nowe drogi „Powiedziałbym, że aby chronić nerki, nawet jeśli astronauta mógłby dostać się na Marsa, w drodze powrotnej może potrzebować dializy” – powiedział główny badacz Keith Siu z Katedry Nefrologii Uniwersytetu Kalifornijskiego w Kalifornii. University College London.

Wiadomo już, że astronauci spędzający dużo czasu w kosmosie cierpią z powodu rozwoju choroby kamienie nerkoweOprócz innych problemów zdrowotnych, takich jak: Utrata kości, Osłabienie serca I Zmniejszone widzenie.

Naukowcy odkryli trwałe uszkodzenie nerek u myszy narażonych na promieniowanie galaktyczne (EFE/Teruhiko Wakayama. Uniwersytet Yamanashi/zdjęcie dzięki uprzejmości).

Jednak do tej pory uważano, że kamienie nerkowe powstają podczas misji kosmicznych z powodu towarzyszącej im utraty masy kostnej NieważkośćCo prowadzi do gromadzenia się wapnia w moczu astronauty.

„Wiemy, co przydarzyło się astronautom podczas dotychczas podjętych stosunkowo krótkich misji kosmicznych, co oznacza wzrost liczby problemów zdrowotnych, takich jak kamienie nerkowe” – powiedziała Seo. „Nie wiemy, dlaczego występują te problemy.„I co stanie się z astronautami podczas długich misji, takich jak proponowana misja na Marsa”.

Z nowych badań wynika, że ​​nerki ludzi i zwierząt zmieniają się wraz ze zmieniającymi się warunkami w przestrzeni kosmicznej oraz strukturami odpowiedzialnymi za ich utrzymanie Wapń I sól W równowadze ulega redukcji po niecałym miesiącu przebywania w kosmosie.

READ  Ta aplikacja daje Twojemu mobilnemu otworowi ekranowemu wybraną przez Ciebie funkcję: jest niezwykle użyteczna

Eksperymenty w cenie Próbki z ponad 40 misji kosmicznych na orbicie Obejmuje ludzi i myszy, a także 11 symulacji kosmosu i Ziemi przeprowadzonych na myszach i szczurach w laboratorium.

Niektóre symulacje polegały na wystawieniu myszy na dawki… Promieniowanie galaktyczne Odpowiednik misji na Marsa 1,5 i 2,5 roku, Imitacja lotu kosmicznego poza polem magnetycznym Ziemi.

„Nasze badanie podkreśla fakt, że jeśli planujesz misję kosmiczną, nerki są naprawdę ważne” – powiedział główny badacz. Stephena WalshaZ Kliniki Nefrologii University College London. „Nie można ich chronić przed promieniowaniem galaktycznym za pomocą osłon, ale gdy dowiemy się więcej o biologii nerek, może będzie to możliwe”. Opracowywanie środków technologicznych lub farmaceutycznych Aby ułatwić długoterminowe podróże kosmiczne.”

Eksperci twierdzą, że długie misje kosmiczne wymagają środków technologicznych chroniących zdrowie nerek (ilustracja)

„Każdy lek opracowany dla astronautów mógłby być przydatny również tutaj, na Ziemi, na przykład umożliwiając nerkom pacjentów… rak „Ludzie tolerują wyższe dawki radioterapii, a nerki są jednym z czynników ograniczających w tym zakresie” – dodał Walsh w notatce prasowej uniwersytetu.

Więcej informacji: Narodowa Akademia Nauk, Inżynierii i Medycyny dostarcza więcej informacji na temat promieniowania kosmicznego i zdrowia astronautów.

Źródło: University College London, komunikat prasowy z 11 czerwca 2024 r

* Korespondent HealthDay Dennis Thompson © The New York Times