27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Badanie wykazało, że metformina przynosi korzyści hospitalizowanym pacjentom z niewydolnością serca

Częstość występowania niewydolności serca wzrosła o 48% u pacjentów, którzy nie otrzymywali sulfonylomocznika, gdy LVFR wynosiła 40% lub mniej.

Metformina może zastąpić lub opóźnić inhibitor transportera glukozy typu 2.

Rozpocznij leczenie za pomocą metformina U pacjentów z Cukrzyca typu 2 Tuż po hospitalizacji niewydolność serca Wiązało się to z mniejszą częstością hospitalizacji dla niewydolność serca W ciągu następnego roku, kiedy frakcja wyrzutowa lewej komory były większe niż 40%.

W badaniu, gdy a sulfonylomocznik Zamiast tego częstość występowania nawrotów niewydolność serca Był neutralny, kiedy był frakcja wyrzutowa lewej komory były większe niż 40%. ale przeciętny niewydolność serca wzrosła o 48% w przypadku pacjentów, którzy nie otrzymali sulfonylomocznik Kiedy indeks frakcja wyrzutowa lewej komory Było to 40% lub mniej.

Te odkrycia są „prowokacyjne”, ale ponieważ pochodzą z badań obserwacyjnych, „generują hipotezy, a nie definitywnie”, Stephen J. Zielonyi MD , główny autor opracowania.

„Aby zmienić praktykę za pomocą metformina Dla pacjentów z niewydolność serca s cukrzycowyPotrzebujemy randomizowanego, kontrolowanego badania, aby ostatecznie przetestować przyczynę i skutki”. Zielonyi Kardiolog na Uniwersytecie Duke w Durhami Karolina Północna.

Dla ekspertów lepiej unikać: sulfonylomocznik „Jednak w odniesieniu do sulfonylomocznikTe odkrycia, a także wyniki innych badań obserwacyjnych, wykazały oznaki uszkodzenia niewydolność serca. z wieloma innymi Leczenie doustne cukrzycy Do wyboru z bardzo pozytywnym lub neutralnym wpływem na wyniki niewydolność serca W randomizowanych badaniach „Myślę, że najlepiej tego unikać leczenie sulfonylomocznikiem U tych pacjentów, jeśli to możliwe” Zielony w wywiadzie.

Istniejące dowody „wskazują, że środki należące do klasy 2 inhibitorów transportera glukozy sodowej (NGT)SGLT2) jest lekiem pierwszego wyboru jako doustny lek hipoglikemizujący u tych pacjentów oraz metformina „Jest to rozważane, czy potrzebna jest dodatkowa redukcja glukozy” – dodał.

Inni eksperci zgadzają się z wnioskami z badania:

READ  Minęły 62 lata odkąd pojawiły się pierwsze obrazy ukrytej strony księżyca

„Ogólne wnioski, które… metformina Wiązało się to z brakiem szkód lub korzyści zgodnie z aktualnymi zaleceniami dotyczącymi preferencyjnego stosowania metformina i inhibitory SGLT2 U pacjentów z cukrzycowy mi niewydolność sercaskomentował Alicja Wai Chingi MD i Endokrynolog uniwersytecki. z Torontoi Ontarioi Kanada.

„Zarażonych było tylko 193 osób frakcja wyrzutowa lewej komory 40% lub mniej w grupie metforminaDlatego byłbym bardzo ostrożny przy wyciąganiu wniosków z tych danych” – powiedział, zgadzając się, że wyniki generują hipotezy.

Wskazał również, że raport nie dotyczył pacjentów, którzy nie byli hospitalizowani niewydolność serca, „Więc nie przyczynia się to do dyskusji na temat używania metforminaU pacjentów bez historii wielokrotnych hospitalizacji z powodu niewydolność serca.

ten metformina Może zastąpić lub opóźnić a Inhibitor SGLT2 „Inhibitory SGLT2 Powinien być częścią schematu leczenia pacjentów z: niewydolność serca z jakiego typu. Ten raport wspiera również wykorzystanie metformina w narodzie Cukrzyca typu 2 mi niewydolność serca, ale nie na miejscu Inhibitor SGLT2 lub opóźnić rozpoczęcie pliku SGLT2 Cheng powiedział w wywiadzie.

Darren K. McGuire’a, MDKardiolog i profesor w UT Southwestern Medical Center z siedzibą w Dallas zaapelował o ostrożność przy rozważaniu wyników tego badania.

Źródło konsultacji tutaj.