26 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Badanie wykazało, że ilość ćwiczeń, które wykonujesz, może wpływać na ryzyko zachorowania na grypę i zapalenie płuc

Badanie wykazało, że ilość ćwiczeń, które wykonujesz, może wpływać na ryzyko zachorowania na grypę i zapalenie płuc

(CNN) – Nadszedł czas, aby dodać kolejny powód do listy powodów do ćwiczeń: aktywność fizyczna może pomóc w zapobieganiu ryzyku śmierci z powodu grypy i zapalenia płuc, wynika z nowych badań.

Zgodnie z badaniem opublikowanym we wtorek w Dzienniku Urzędowym przestrzeganie wytycznych dotyczących aktywności fizycznej w zakresie ćwiczeń aerobowych i wzmacniających mięśnie zmniejsza ryzyko śmierci z powodu grypy i zapalenia płuc o 48%. Brytyjski Dziennik Medycyny Sportowej.

Dorośli powinni wykonywać co najmniej 150 minut umiarkowanej aerobowej aktywności fizycznej i dwa lub więcej dni umiarkowanych ćwiczeń wzmacniających mięśnie tygodniowo, zgodnie z zaleceniami Wytyczne dotyczące aktywności fizycznej dla Amerykanów Wydane przez Departament Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych.

Badanie oparto na danych pochodzących od ponad 570 000 osób z US National Health Interview Survey w latach 1998-2018. Badanych zapytano o ich nawyki związane z aktywnością fizyczną i podzielono na grupy na podstawie tego, jak dobrze przestrzegali zalecanej ilości ćwiczeń. do studia.

Średnio respondenci byli obserwowani przez dziewięć lat po pierwszym badaniu. W tym czasie na grypę lub zapalenie płuc zmarło 1516 osób.

Według badania przestrzeganie zaleceń dotyczących ćwiczeń aerobowych i wzmacniających mięśnie zmniejszyło ryzyko związane ze śmiercią z powodu grypy lub zapalenia płuc o około połowę, ale tylko osiągnięcie celu związanego z aktywnością aerobową wiązało się z niższym o 36% ryzykiem.

Zarówno grypa, jak i zapalenie płuc należą do głównych przyczyn zgonów w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, więc odkrycia są znaczące, powiedział główny autor badania, dr Bryant Weber, epidemiolog z Departamentu Żywienia. Aktywność fizyczna i otyłość z amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, CDC.

Czytelnicy mogą docenić znaczenie szczepień przeciwko grypie i pneumokokom. To badanie może zachęcić ich do zastanowienia się nad tym Aktywność fizyczna może być kolejnym potężnym narzędziem Aby chronić przed śmiercią z powodu grypy i zapalenia płuc.

READ  Imponujący wpływ szczątków pozostawionych przez uderzenie sondy DART na asteroidę Demorphos

Odkrycia mają sens, biorąc pod uwagę obecną wiedzę, powiedział dr Robert Sales, dyrektor Sports Medicine Fellowship w Kaiser Permanente Fontana Medical Center i profesor kliniczny medycyny rodzinnej w Kaiser Permanente Bernard J Tyson School, a korzyści mogą dotyczyć innych schorzeń. Medycyna w Kalifornii. Nie brał udziału w badaniu.

To badanie jest również zgodne z różnymi badaniami, które pokazują regularne ćwiczenia Znacząco zmniejszone ryzyko śmierci Sales powiedział w e-mailu.

Badanie wykazało, że nawet odrobina ćwiczeń przynosi korzyści w ochronie przed grypą i śmiercią z powodu zapalenia płuc. (Źródło zdjęcia: Hispanolistic/E+/Getty Images)

Za mało jest lepsze niż brak ćwiczeń

Ale nawet jeśli nie możesz osiągnąć zalecanej ilości, niektóre czynności mogą nadal zapewniać lepszą ochronę niż żadna, zgodnie z badaniem.

„Odkryliśmy również, że każdy poziom aerobowej aktywności fizycznej, nawet poniżej zalecanego poziomu, zmniejsza ryzyko śmierci z powodu grypy i zapalenia płuc w porównaniu z brakiem aktywności aerobowej” – powiedział Weber.

Badanie wykazało, że wykonywanie aerobowej aktywności fizycznej przez 10 do 149 minut tygodniowo wiązało się z 21% niższym ryzykiem zgonu z powodu grypy i zapalenia płuc.

„Nasza ogólna rada dla wszystkich, niezależnie od wieku i postrzeganej sprawności fizycznej, brzmi:„ więcej się ruszaj i mniej siedź ”- powiedział Weber w e-mailu.„ Czytelników, którzy nie angażują się w żadną aktywność fizyczną, należy zachęcać, że robienie czegoś jest lepsze niż nic.”

Uważaj na nadmierną aktywność fizyczną

Jednak badanie wykazało, że nie wykazano żadnych dodatkowych korzyści dla osób, które wykonywały więcej niż 600 minut ćwiczeń aerobowych tygodniowo.

Badanie wykazało, że jeśli mięśnie są wzmocnione, występuje nadmiar.

Badanie wykazało, że osiągnięcie celu dwóch lub więcej sesji znacznie zmniejszyło ryzyko śmierci, ale siedem lub więcej sesji wiązało się z 41% wzrostem ryzyka zgonu z powodu grypy lub zapalenia płuc.

READ  Selftape (2023): Trzecia oryginalna seria dwóch filmów to wciągające ćwiczenie z terapii moralnej, które nieustannie przesuwa się między rzeczywistością a wyobraźnią.

Naukowcy zwracają jednak uwagę, że było to badanie obserwacyjne, co oznacza, że ​​badanie nie może określić, co powoduje zgony lub im zapobiega, ale raczej jakie czynniki są związane z poziomem ryzyka.

Według badania zwiększone ryzyko może być związane z różnymi czynnikami, w tym ze skutkami sercowo-naczyniowymi powtarzalnej aktywności wzmacniającej mięśnie lub niedokładnymi odpowiedziami skanowania.

Sales powiedział, że chociaż istnieją ograniczenia projektowe, naukowcy często polegają na tych badaniach, gdy nie można losowo wybrać osób o różnych stylach życia.

Bądź bardziej aktywny

Według badań, aktywność aerobowa lub cardio, jak to się często nazywa, nie oznacza regularnego chodzenia na siłownię. Ten rodzaj ruchu to wszystko, co przyspiesza tętno i pracę gruczołów potowych, na przykład szybki marsz, pływanie, jazda na rowerze, bieganie lub wchodzenie po schodach.

W badaniu dodano, że ćwiczenia takie jak podnoszenie ciężarów, przysiady, wypady, a nawet ciężka praca w ogrodzie można uznać za działanie wzmacniające mięśnie.

Ogromne badanie opublikowane w grudniu 2021 r. pokazuje, że najlepsze programy ćwiczeń obejmują planowanie czasu treningu, otrzymywanie przypomnień, zapewnianie zachęt i zniechęcanie do opuszczenia więcej niż jednego ćwiczenia z rzędu.

powiedziała Katie Milkman, główna autorka badań, Katie Milkman, James Dinan Professor w Wharton School na University of Pennsylvania i autorka How to Change: The Science of Getting From Where You Are to Where You Want to Be.

Możesz zacząć od małych rzeczy, powiedziała Dana Santas, współpracowniczka CNN fitness i trenerka ciała i umysłu dla profesjonalnych sportowców, w artykule CNN 2022.

„Dziesięć minut ćwiczeń każdego dnia jest znacznie łatwiejsze, niż ludzie myślą. Zastanów się, jak szybko mija dziesięć minut, gdy przeglądasz media społecznościowe lub oglądasz ulubiony program telewizyjny.” „To nie jest ogromna inwestycja czasowa, ale może zapewnić znaczące korzyści zdrowotne”.

READ  Salman Abraham Waxman, biochemik i mikrobiolog, otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny w 1952 roku.