16 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Badanie: SARS-CoV-2 może mutować mniej więcej raz w tygodniu, 50% więcej niż wcześniej sądzono

Badanie: SARS-CoV-2 może mutować mniej więcej raz w tygodniu, 50% więcej niż wcześniej sądzono

Większość mutacji jest szkodliwa dla wirusa i zmniejsza szanse pacjenta na przeżycie wystarczająco długo, aby można je było zsekwencjonować, a zatem nie pojawiają się w obliczeniach wskaźnika mutacji.

Miasto Meksyk, 31 sierpnia (RT). – wirus SARS-CoV-2, Przyczyna COVID-19I Przenosić około raz w tygodniuNowe badanie przeprowadzone przez naukowców z brytyjskiego Uniwersytetu w Bath i Edynburgu wykazało, że wskaźnik ten jest „co najmniej o 50 procent wyższy niż wcześniej sądzono”, co oznacza, że ​​nowe zmienne mogą pojawiać się szybciej niż początkowo oczekiwano.

Wirusy zmieniają się regularnie, gdy popełniane są błędy przez kopiowanie ich genomów podczas replikacji genomu. Powszechnie uważa się, że nowe mutacje mają przewagę, a zatem rozprzestrzeniają się, tak jak w wariantach alfa i delta COVID-19, jest to znane jako selekcja darwinowska lub selekcja pozytywna.

Jednak większość mutacji jest szkodliwa dla wirusa i zmniejsza szanse na jego przeżycie, tj. oczyszczenie lub selekcję negatywną. Tego typu mutacje nie przeżywają u pacjenta wystarczająco długo, aby zsekwencjonować, więc nie pojawiają się w obliczeniach wskaźnika mutacji.

Zgodnie z wynikami naukowcy podkreślili potrzebę izolowania osób z układem odpornościowym, które mają trudności z radzeniem sobie z wirusem.

Profesor Lawrence Hurst z University of Bath’s Milner Center for Evolution wyjaśnia, że ​​nowe odkrycia oznaczają, że jeśli pacjent jest zarażony COVID-19 przez ponad kilka tygodni, może to prowadzić do nowych wariantów w wyniku wirus rozwijający się u osoby, która nie była w stanie wyeliminować infekcji.

Jednak prawdopodobieństwo, że u pacjenta rozwinie się wirus, zwykle nie jest wysokie, ponieważ większość ludzi przenosi go i zabija, zanim zmutuje.

READ  Guerrero miejsce drugiego regularnego spotkania 2022 sponsorowanego przez Narodową Radę Opieki Zdrowotnej

Ponadto, przy dużej liczbie genomów SARS-CoV-2, które zostały zsekwencjonowane, zespół był w stanie ustalić, ile mutacji i dlaczego ich brakowało, chociaż nie był w stanie ich w pełni zbadać bezpośrednio.

Model SARS-CoV-2 atom po atomie. Zdjęcie: Lorenzo Casalino/Amaro Lab/UC San Diego

Podczas II wojny światowej Stany Zjednoczone straciły wiele samolotów, które przelatywały nad Niemcami. Chcieli wiedzieć, gdzie dodać ochronę przed kulami, więc przyjrzeli się, gdzie samolot powrotny został uszkodzony i doszli do wniosku, że najbardziej narażone są części ocalałego samolotu bez otworów ołowiowych. Właśnie dlatego migawki w tych regionach spowodowały, że samolot się rozbił i nie powrócił”, wyjaśnia Hurst i wyjaśnia: „Możemy użyć tego samego rozumowania, aby opisać mutacje SARS-CoV-2, które się nie pojawiają, a zsekwencjonowane genomy są samolotami, które Wróć.” Możemy badać proporcję samolotów, które wracają po trafieniu przez mutację i tych, które tego nie robią”.

Wiele ze znalezionych przypadków negatywnej selekcji dotyczyło przewidywalnych przyczyn: mutacje, które skracają geny lub powodują, że białka, takie jak białko kolczaste, działają gorzej.

Ta treść jest publikowana przez SINEMBARGO za wyraźną zgodą RT. Zobacz oryginał tutaj. Powielanie jest zabronione.