29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Badają, czy na lotnisku na Majorce planowano objazd samolotu, z którego pasażerowie uciekli, za pośrednictwem grupy na Facebooku.

Opublikowany:

8 listopada 2021 01:56 GMT

„Chłopaki, słuchajcie, większość z nich chce emigrować. Postępuj zgodnie z tym planem: potrzebujemy 40 wolontariuszy”, post z 17 lipca opisujący plan ucieczki do Hiszpanii bardzo przypomina incydent na wyspie w piątek.

Hiszpańska policja bada, czy lot między Casablanką a Stambułem wykoleił się nieruchomość Nagły wypadek na lotnisku Palma de Mallorca w piątek z powodu dyskomfortu pasażera i co za tym idzie Grupowa wycieczka pasażerów Zostały wcześniej zaplanowane w grupie na Facebooku.

jak lokalne media17 lipca grupa na Facebooku o nazwie Brooklyn, złożona z marokańskich użytkowników, udostępniła post napisany w marokańskim dialekcie, szczegółowo opisujący możliwość wjazdu na terytorium Hiszpanii w sytuacji bardzo podobnej do tej na wyspie.

„Mężczyźni, słuchaj, większość z nich chce emigrować. Postępuj zgodnie z tym planem: Potrzebujemy 40 wolontariuszy. Wszyscy chłopcy z Brooklynu, którzy zarezerwowali samolot do Turcji i przelecieli nad HiszpaniąPrzeanalizowany teraz przez badaczy komunikat głosi, że pasażer powinien naśladować chorobę, a pozostali uciekać w odpowiednim momencie. Wykorzystaj fakt, że obywatele Maroka nie potrzebują wizy, aby podróżować do Turcji.

Ze swojej strony agencja EFE Potwierdził, że udało mu się dowiedzieć, że „post” został napisany przez urzędnika grupy, jednego z YS, rzekomo „Jako żart” I nie z zamiarem uregulowania dostępu do Hiszpanii dla nielegalnej imigracji. Jednak po wypadku na lotnisku, a przed ogłoszeniem nazwy grupy, ten internauta umieścił na swojej ścianie w sieci społecznościowej wiadomość, że „Brooklyn” to „legenda”, do której „Capture of the” w załączeniu plan opublikowany w lipcu z Wiadomościami o wydarzeniu w Palmie.

Kilka godzin później YS usunął swój „post” i zmienił swoje zdjęcie profilowe, ujawniając, że nie chce być identyfikowany jako autor wiadomości. Następnie ta interpretacja została również pominięta. EFE udało się skontaktować z mężczyzną telefonicznie, a on twierdził, że jest 32-latkiem i asystentem kliniki dentystycznej, jednocześnie z Zaprzeczył, że jest autorem listu który zawierał plan ucieczki. Wyraził jednak swoje zaniepokojenie podczas rozmowy o kryminalnych konsekwencjach, jakie może ponieść.

READ  „Dark Web”: Globalny nalot pozostawia 150 więźniów w Europie i USA

zatrzymani

Tymczasem elementom Gwardii Cywilnej i Policji Narodowej udało się już aresztować 12 pasażerów, którzy uciekli z samolotu i biegli po pasach startowych. Podobno wśród nich jest także rzekomo chory pasażer, który spowodował lądowanie samolotu Air Arabia. Mężczyzna został aresztowany jako domniemany sprawca zbrodni Preferowanie nielegalnej imigracji i łamanie prawa imigracyjnegoPo wypisaniu ze szpitala w stolicy Balearów, gdzie przeszedł ocenę medyczną.

Według doniesień 12 zatrzymanych zostanie oskarżonych o popełnienie przestępstwa ogólne zaburzenia, Oprócz Nielegalny wjazd do HiszpaniiJednocześnie istnieje możliwość oskarżenia ich o inne przestępstwa związane z ucieczką po pasach startowych lotniska, powodując jego zamknięcie na trzy i pół godziny. Podobnie, akta dotyczące repatriacji do ich kraju zostaną otwarte, gdy organ sądowy o tym zdecyduje, o czym poinformowała delegatka rządu na Balearach, Aina Calvo.

oficjalny wzmiankowany Że w sumie uciekło 21 pasażerów i że Gwardia Cywilna i Policja Narodowa próbują obecnie zlokalizować pozostałych 12 osób, które uciekły tego dnia, niezależnie od tego, czy była to zaplanowana akcja, czy pojedyncze zdarzenie.