14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Austria i Polska przewodzą najtrudniejszej sekcji UE, która kontroluje napływ uchodźców do Afganistanu International

Kryzys afgański odbija się echem w Europie, gdy dwie frakcje ścierają się w związku z kryzysem uchodźczym. Z stanowcze wycofanie wojsk z Afganistanu; Domniemany kryzys humanitarny i jego konsekwencje Fala uchodźców Grozi opuszczeniem UE w dwóch głównych okręgach wyborczych: zwolennicy o bardziej humanitarnej twarzy, ci, którzy chcą wywiązać się ze ściślejszych zobowiązań, ci, którzy chcą ustanowić kontyngenty i dystrybucje uchodźców, oraz ci, którzy popierają ochronę granic, obawiają się, że ponowne pojawienie się stare duchy będą miały jakikolwiek gest otwierający. Wojna stała się jasna w poniedziałek w ramach przygotowań do nadzwyczajnego spotkania ministrów spraw wewnętrznych i sprawiedliwości UE, które odbędzie się we wtorek w Brukseli. Dwadzieścia siedem osiągnęło minimalne porozumienie w tekście wspólnej deklaracji, która ma zostać zatwierdzona podczas spotkania. Zwolennicy europejskiej twierdzy wygrywają: Austria i Polska, wspierani przez resztę Wicekrólestwa, prowadzą twardy podział, który według najnowszej wersji tego projektu narzuca swoje warunki, na które podchodzi EL. .

Więcej informacji

Tekst ten nie zawiera konkretnych planów przyjęcia potrzebujących ani nie określa liczb dotyczących przesiedleń, aby zapewnić schronienie dziesiątkom tysięcy uchodźców, których oczekuje się w krótkim okresie. Debata ta mogłaby pojawić się jeszcze w ten weekend, na kolejnym spotkaniu federalnych ministrów spraw zagranicznych. W swoich krótkich dziewięciu akapitach deklaracja, która została uznana w poniedziałek – kilka godzin po spotkaniu – nawet siedem razy wspomina słowo „bezpieczeństwo”, mówiąc o europejskim zobowiązaniu do „skutecznej ochrony zewnętrznych granic UE i zapobiegania nieuprawnionemu wjazdowi”. ” , sąsiedzi Afganistanu proponują udźwignięcie ciężaru humanitarnego przyjęcia i nie wspominając o tym, 2015 kryzys uchodźczy, Kompletny niszczyciel leci jak czarny cień, Jednak nie wspominając wprost. Ten szok, który obnażył najgorsze wersje UE, kiedy Syria została zbombardowana i ponad milion osób przekroczyło granicę w drodze do krajów europejskich, uniemożliwia jakikolwiek postęp w Brukseli.

READ  Hiszpania i Polska są zagrożone odejściem 1-1

Po pierwszej reakcji naznaczonej jednością i dobrymi słowami przyszedł czas na politykę. I jest ton na moment niezwykłego tonu w europejskiej stolicy. „Na podstawie wyciągniętych wniosków UE i jej państwa członkowskie są zdeterminowane, aby współpracować, aby zapobiec nawrotowi nieuregulowanych ruchów imigracyjnych na dużą skalę, z którymi mieli do czynienia w przeszłości” – czytamy w najnowszym wydaniu tekstu. Uzyskaj zgodę ministrów. Krótko mówiąc Europa, nawet nie chce patrzeć na obraz Nowy kryzys uchodźczy Wybory w Niemczech i Francji pokazują swoje gwoździe w rogu i wschodnim okręgu wyborczym. Oświadczenie mówi dalej: „Należy unikać zachęt do nielegalnej imigracji”, a następnie „proponuje wzmocnienie wsparcia dla sąsiadów Afganistanu. Oznacza to, że nie dotarli do Europy”.

Sześć lat temu, w sierpniu 2015, Ustępująca kanclerz Niemiec Angela Merkel otwiera drzwi Niemiec Rozpętała rodzaj paniki populacyjnej ze strony Unii na uchodźców syryjskich i w Europie Środkowej: Węgier Victor Orban mówił o „inwazji”, a grupa Wicekrólestwa (Czechy, Węgry, Polska i Słowacja) zablokowała jakiekolwiek porozumienie w Brukseli. Unia Europejska stanęła w obliczu burzy dzięki kontrowersyjnemu porozumieniu z Turcją – finansowanemu przez Berlin – kryzys uchodźczy osłabł, ale nie został całkowicie zamknięty i pozostawił brzydkie rany na dwudziestu siedmiu osobach.

Dzięki tym wiklinom Ursula była administratorem społecznym van der Leyen Nie mogłem zgodzić się na umowę o relokacji To wizja jastrzębia (łącząca zasadniczo Wschód, Bałtyk i innych partnerów, takich jak okazjonalnie duńscy socjaldemokraci, z krajami na południowej granicy). A ostatnie wydarzenia nie do końca pomogły w tym porozumieniu. Problemy z Białorusią od tygodni wywierają presję na Bałtyk i Polskę. Hiszpania też się utrzymuje Konflikt z Marokiem, Teraz osiedlone, zakończyło się gwałtownym wzrostem liczby imigrantów przybywających w tym dniu na Wyspy Kanaryjskie oraz wjazdem około 8 tysięcy imigrantów, zwłaszcza w Ciuda. Ale kryzys w Afganistanie znacznie zwiększa napięcie w obozie, z możliwością ucieczki setek tysięcy uchodźców do Europy i coraz bardziej zażartych rozmów wśród skrajnie prawicowych grup, w tym niektórych prawicowych rządów.

W tym przypadku kilka źródeł wskazuje na fakt, że Niemcy utrzymują rozsądnie niski profil, dodając dwadzieścia siedem satysfakcjonujących stwierdzeń do tomu, który stara się ujawnić po bardziej idealnej cenie. „Projekt, który mamy teraz, jest bardzo ogólny, ze wspólną polityką i pomysłami, niezbyt konkretny” – mówi unijny dyplomata zaznajomiony z rozmowami. „To tekst, który szuka kompromisu między dwoma skrajnościami”. Niemal wszystko, krótko mówiąc, kosztem niemieckiego kalendarza wyborczego, Berlin jest całkowicie niechętny podejmowaniu jakichkolwiek działań podobnych do tzw. efektu domina, zarzucanego przez wiele europejskich rządów po wypowiedziach Merkel w 2015 roku.

Śledź wszystkie międzynarodowe informacje Facebook I Świergot, o en Nasz cotygodniowy biuletyn.