14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Australia chroni 1 milion dodatkowej dawki Pfizera z Polski

Nowa dawka Pfizera, wyprodukowana w Belgii i zakupiona w Polsce, została sprzedana z nadwyżką na potrzeby krajów Europy Wschodniej i Australii na zasadzie „non-profit”.

Australijskie badania finansowe Pierwsze informacje w piątek Po tym, jak dyplomatom nakazano przeszukać świat w poszukiwaniu wyższych dawek, natychmiast pojawia się zgoda na uzyskanie dodatkowych zagranicznych dostaw szczepionek.

„Srebro nie jest kulą”

Ponieważ dwie trzecie zamków w kraju tworzy silne zapotrzebowanie na szczepionki, zwłaszcza na Pfizera, wysiłki rządu skoncentrowały się głównie na Europie Wschodniej i Zachodniej oraz Stanach Zjednoczonych.

„Po drodze jest ponad milion nadziei” – powiedział Morrison.

„Szczególnie w NSW walczą z tym szczepem delta, gdzie toczą najważniejszą bitwę, jaką stoczyliśmy w tym kraju podczas epidemii Govt-19”.

Dawki są dostępne po rutynowych procedurach testowania jakości zarządzania produktem leczniczym.

NSW zgłosiło 415 nowych przypadków COVID-19 rozprzestrzenionych w społeczności od 24 godzin do 20:00 w sobotę. Spośród nich co najmniej 35 zostało zarażonych podczas pobytu w społeczności, chociaż liczba ta prawdopodobnie wzrośnie.

W Sydney zgłoszono cztery kolejne zgony związane z COVID-19.

Ale szczepionki są narzędziem, a nie „srebrną kulą”, powiedział dyrektor ds. zdrowia NSW dr Kerry Chand. Samo dodanie szczepionek „nie wyciągnie nas z tej sytuacji”.

Morrison powiedział, że zalecenia między zerowymi przypadkami a kończącymi się szczepionkami na zamki były „niewłaściwe dwubiegunowe” i wezwał Sydneyciders do pozostania w domu.

„Możemy zrobić dwie rzeczy. Musisz być w domu. Potrzebujesz więcej szczepionek od nas. Nadchodzi więcej szczepionek. Będą tutaj w tym tygodniu, więc chcę, aby Sydneyciders byli w domu, abyśmy mogli to pokonać ,” powiedział.

W świetle erupcji zmienności delta w NSW, Polska niedawno ogłosiła Australię na swojej liście „krajów o niskich i średnich dochodach”.

W oświadczeniu ambasady RP w Australii stwierdzono:

„Inicjatywa Polski, aby pomóc Australii w walce z Covit-19, to kolejny niedawny przykład bliskiej współpracy między tymi dwoma krajami w trudnych warunkach”.

READ  Ostatnia szansa dla Polski Lewandowskiego

Hunt powiedział, że dystrybucja dawki Pfizera do większej liczby Sydney była integralną częścią umowy z Polską.

Według najnowszych danych w Polsce zgłoszono ponad 2,8 miliona infekcji Govt-19 i ponad 75 000 zgonów, a około 47% populacji kraju zostało zaszczepionych.

Pan Morrison osobiście podziękował swojemu polskiemu wysłannikowi Matusowi Morawickiemu, a minister spraw zagranicznych Marine Payne pochwaliła ambasadora Australii w Polsce Lloyda Friedricha.