5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Astronomowie wykryli ogromną eksplozję, która może być narodzinami czarnej dziury

Opublikowany:

31 października 2021 03:21 GMT

Zjawisko to pojawiło się z Ziemi w październiku 2020 r., osiągnęło maksymalną jasność w ciągu kilku dni i zniknęło w ciągu zaledwie miesiąca.

Zespół astronomów opublikował niedawno plik badanie w którym ujawniają odkrycie pliku ogromna stara eksplozja które miały miejsce w galaktyce znajdującej się w Kilka miliardów lat świetlnych od Ziemi. Zjawisko to pojawiło się z Ziemi w październiku 2020 roku, osiągnęło maksymalną jasność w ciągu kilku dni i zniknęło w ciągu zaledwie miesiąca.

Te nagłe, jasne rozbłyski są znane jako szybkie niebieskie optyczne transjenty (FBOT, ze względu na jego akronim w języku angielskim). Pierścień odkryty w 2020 r. został nazwany „Wielbłądem” (gra o technicznej nazwie wydarzenia ZTF20acigmel) i, jak wykazano w najnowszym badaniu, nadal generowano silne fale promieniowania. Nawet po miesiącach Widoczne światło wyblakło.

Naukowcy odkryli, że wielbłąd świecił również jasno na częstotliwościach radiowych, co wskazuje, że eksplozja przeszła przez przestrzeń kosmiczną z dużą prędkością, być może większą niż 160 milionów kilometrów na godzinę. To właśnie te strumienie rentgenowskie wskazują astronomom, że „wielbłąd” był poważne wydarzenie kosmiczneI Jak powstanie czarnej dziury lub gwiazdy neutronowej.

„Nasza praca wskazuje, że emisja światła w milimetrach i promieniach oraz promieniowanie rentgenowskie jest ogólną właściwością stanów nieustalonych (FBOT) o szybkich, jasnych krzywych fotonicznych” – zauważyli autorzy badań, którzy doszli do wniosku, że „aktywne rozbłyski w gęstych środowiskach może reprezentować duża populacja transgalaktycznych transjentów”.

READ  Podróżował do Puebla, aby studiować medycynę. Zabili go w Mixteca