29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Astronomowie potwierdzają, że Wielki Obłok Magellana całkowicie pochłonął inną galaktykę

Opublikowany:

19 października 2021 04:31 GMT

Naukowcy zauważają, że odkrycie jest „obserwacyjnym dowodem na to, że proces hierarchicznego grupowania zdołał również uformować nasze najbliższe satelity”.

Zespół astronomów z Uniwersytetu Bolońskiego odkrył egzaminy Satelitarna galaktyka Drogi Mlecznej, znana jako Wielki Obłok Magellana (LMC), połączyła się z inną galaktyką w pewnym momencie swojej tajemniczej przeszłości.

W artykule opublikowanym w poniedziałek naukowcy zauważają, że odkrycie jest „obserwacyjnym dowodem, że hierarchiczny proces montażu Służyła również do stworzenia naszego najbliższego satelity”.

gromady kuliste

Aby przetestować swoją hipotezę, naukowcy przyjrzeli się grupom miliardów gwiazd, znanych jako „gromady kuliste”. Chodzi o to, że rdzeń takiego kulistego zespołu może wytrzymać nawet po miliardach lat pchania i ciągnięcia galaktyki. Naukowcy przeanalizowali skład chemiczny 11 gromad kulistych zebranych przez Bardzo Duży Teleskop i Teleskop Magellana w Chile.

Spośród jedenastu gromad kulistych badanych w Wielkim Obłoku Magellana jedna okazała się mieć zupełnie inny skład chemiczny, NGC 2005. Zawiera ona kilka 200 000 gwiazd w odległości 750 lat świetlnych Z Centrum LKM.

Na podstawie składu chemicznego NGC 2005 naukowcy doszli do wniosku, że musi to być pozostałość po małej galaktyce, w której gwiazdy powstawały dość wolno, miliardy lat temu.

Ta mała galaktyka połączyła się ze stosunkowo małym Wielkim Obłokiem Magellana, z czasem większość małych galaktyk rozdzieliła się, a większość gwiazd rozproszyła się, ale centrum, gromada kulista NGC 2005, pozostała w tyle.

„NGC 2005 to przetrwały świadek starożytnego połączenia, które doprowadziło do rozpadu macierzystej galaktyki w Wielki Obłok Magellana, jedyny jak dotąd znany przypadek zidentyfikowany na podstawie jej chemicznych odcisków palców w świecie galaktyk karłowatych” – piszą naukowcy.

ten Artykuł – Towar Została opublikowana w czasopiśmie Nature Astronomy.

READ  5 oznak, że nieumyślnie prowadzisz toksyczne życie