22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Armia izraelska ogłosiła zakończenie działań wojennych w Shujaiya

Armia izraelska ogłosiła zakończenie działań wojennych w Shujaiya

Izraelski pojazd wojskowy przeprowadza manewry w pobliżu granicy między Izraelem a Gazą (Reuters/Amir Cohen)

W środę armia izraelska ogłosiła, że ​​zakończyła swoją misję w ShujaiyaTo jedna z dzielnic we wschodniej Strefie Gazy, która od dwóch tygodni jest miejscem brutalnych walk.

Armia podała, że ​​podczas operacji zniszczono „osiem tuneli”, „zlikwidowano kilkudziesięciu terrorystów, zniszczono kompleksy bojowe i budynki-miny-pułapki”.

Atak na Shujaiya, w którym brał udział Izraelskie jednostki elitarneW poniedziałek rozszerzył się na centrum miasta Gaza.

Mahmoud Basal, rzecznik Obrony Cywilnej Gazy, powiedział, że „infrastruktura i dzielnica mieszkaniowa” w Shujaiya, które stało się „miastem duchów”, doznały poważnych zniszczeń.

„Po raz milionowy mówimy światu, że rzeczywistość istnieje Strefa Gazy „To tragiczne i muszą podjąć działania instytucje międzynarodowe i instytucje zajmujące się prawami człowieka”.

Armia izraelska upadła w środę Tysiące broszur o mieście Gaza Zniszczona wojną cała ludność została wezwana do ucieczki przed brutalnym atakiem na główne miasto na oblężonych terytoriach palestyńskich.

W ulotkach adresowanych do „wszystkich mieszkańców miasta Gaza” wskazano konkretne drogi ewakuacyjne i ostrzeżono, że obszar miejski – na którym według Biura ONZ ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej mieszka do 350 000 osób – „pozostanie strefą „poważnych walk” .”

Palestyńczycy udają się podczas kontroli zniszczeń (Reuters/Daoud Abu Al-Kass)

Z drugiej strony intensywne izraelskie bombardowania w całym regionie mogą mieć na celu zwiększenie presji na Hamas podczas negocjacji o zawieszeniu broni. Brokerzy amerykańscy, egipscy i katarski Spotykają się z urzędnikami Izraelczycy w Katarze Prowadzić rozmowy, próbując dążyć do porozumienia.

Urzędnik amerykański powiedział, że z wizytą złoży szef agencji nadzorującej amerykańską zagraniczną pomoc humanitarną i rozwojową Izrael Czwartek, aby rozwiać obawy dotyczące bezpieczeństwa pracowników humanitarnych i dystrybucji pomocy w epizod.

Administratorka USAID Samantha Power spotka się z izraelskimi urzędnikami, aby omówić poprawę komunikacji i koordynacji w celu ochrony pracowników organizacji humanitarnych podczas trwającej wojny w Gazie. Ostatni raz odwiedził ten region w marcu, kiedy odwiedził Izrael, Jordanię i okupowany przez Izrael Zachodni Brzeg.

READ  Rosja i Ukraina: Moskwa przyznaje, że jej główny statek na Morzu Czarnym został poważnie uszkodzony, a Ukraina bierze odpowiedzialność za atak

Sekretarz Generalny ONZ powiedział, że „całkowity chaos” i chaos w Gazie uniemożliwiają dostarczenie tak potrzebnej pomocy humanitarnej do Strefy. Warunki humanitarne są tragiczne, a wiele rodzin było wielokrotnie przesiedlanych. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych od początku wojny w Gazie zginęło ponad 200 pracowników organizacji humanitarnych.

Siły izraelskie rozpoczęły atak naziemny na Rafah na początku majana granicy z Egiptem, który Izrael przedstawiał wówczas jako ostatnią twierdzę Hamasu, ale od tego czasu nasiliły się starcia między izraelskimi żołnierzami a palestyńskimi bojownikami w północnej i środkowej Strefie Gazy.

W niedzielę wojna w Gazie wkroczyła w dziesiąty miesiąc.

Według spisu przeprowadzonego przez izraelską armię w ataku Hamasu na południowy Izrael z 7 października, który wywołał wojnę, zginęło 1195 osób, w większości cywilów. Agencja prasowa Francji Na podstawie liczb izraelskich.

Bojownicy wzięli także 251 zakładników, z których 116 pozostaje w Gazie, w tym 42, które według armii nie żyją.

Według danych Ministerstwa Zdrowia Strefy Gazy Izrael odpowiedział atakiem militarnym, w wyniku którego zginęło co najmniej 38 295 osób w Gazie, w większości cywile.

(Informacja z Agence France-Presse)