23 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Argentyński fintech chce założyć flagę w Polsce, Szwecji i na Litwie: co widzi na tych rynkach

Argentyński fintech chce założyć flagę w Polsce, Szwecji i na Litwie: co widzi na tych rynkach

w tej wiadomości

To nie jest zmiana. Już to zrobił, kiedy zdecydował się w pełni przekształcić w fintech w 2014 roku, po tym jak działał jako tradycyjny finansista przez ponad 15 lat. Ale już Venance zamierza na nowo odkryć swój model biznesowy. Nie szukasz już klientów przez komputery i smartfony, wręcz przeciwnie Chce podbić ulice i zdobyć ich w świecie handlu detalicznego. Ma na celu rozszerzenie swojej działalności poza rynki hiszpańskojęzyczne i w tym celu Miał oko na pewne rynki Oznacza to, że nie znajduje się na radarze wielu lokalnych graczy Polska, Szwecja, a nawet Litwa. Ale mówią, że wszystko ma swoją przyczynę.

The Ziarno firmy zostało zasiane w 1997 roku, kiedy Alejandro Muzak Gamba założył Inversora Latinoamericana S.A. Koncentracja na segmencie małych i średnich przedsiębiorstw. W 2002 roku rozpoczęła działalność w branży consumer finance, a sześć lat później zapuściła się w mikrokredyty. Do 2012 roku miał już portfel o wartości ponad 3 milionów USD. W następnym roku rozpoczęła cyfrową transformację pod marką Venance. Dziś, choć urodziłem się w Argentynie, Działa w Hiszpanii, Peru, Meksyku i Urugwaju Po rozpoczęciu procesu ekspansji w połowie 2018 r.

„Hiszpania zawsze była wyścigiem o dywersyfikację naszych inwestycji, a tym samym, jako grupa, o bardziej zrównoważony rozwój. Ale jeśli spojrzymy na przykład na Meksyk, jest tam atrakcyjna populacja, która pozwala nam na wzrost i zatrudnienie. Kapilara. To samo stanie się w Peru, które ma dobre zaplecze, dobrą normalność i dobrą rozpoznawalność.„, wyjaśnia Rafael Valera, globalny dyrektor handlowy firmyZ jego biura w Iberii.

The 35 procent jej działalności przechodzi przez HiszpanięKiedy Argentyna dostaje 25 procent, z 500 do 600 milionami dolarów miejscami Rachunki miesięczne. Kolejnym rynkiem, na który kierownictwo zwraca uwagę, jest Urugwaj, głównie ze względu na wolumen, jaki tam obecnie obsługują: ponad 2,5 mln USD miesięcznie (20 procent całości).

READ  Wirus Corona.- Polska odnotowuje najwyższą liczbę zgonów z powodu COVID-19 od kwietnia, z prawie 800 zgonami w ciągu jednego dnia

„Poza Google jest inny świat” – podsumowuje Valera świeży powiew zmian w rdzeniu firmy. Od strategii cyfrowego pozyskiwania klientów poprzez platformę, firma Program kredytu konsumenckiego stosowany w punkcie sprzedaży. „Przekształć biznes Wenance, który przeszedł bezpośrednio do B2C Mamy teraz nowych partnerów, z którymi możesz prowadzić biznes B2B2C– zapewnia. W ofertach pojawiają się duże konta, takie jak Frvega, Garbarino czy Ciudad Moto, ale szukają sklepów detalicznych. Skupiają się na konkretnych produktach, Wszystko, od sprzętu AGD i motocykli po odzież, a wkrótce także samochody. „Jednocześnie istnieje również możliwość finansowania gotówkowego w niektórych punktach sprzedaży”.

Według Valery ideą jest budowanie lojalności i bezpośrednie dotarcie do konsumentów. „Jest tam wiele rynków, na które mamy wpływ. Jeśli zatrzymasz się na jednym kanale, takim jak przyciąganie klientów przez Google, stracisz perspektywę rozwoju i skali. Są ludzie, którzy nie korzystają z internetu. Bądź swoim klientem z motocyklem, pieniądze lub sprzęt – mówi. W Argentynie i Urugwaju Ta zmiana już się rozpoczęła i trwa Odzwierciedla do 40 procent całkowitej rezerwacji Venance na tych rynkach. Hiszpania, Peru i Meksyk testują model, który ma zostać wprowadzony na rynek na początku przyszłego roku. „Możemy mieć już interesujące poziomy zatrudnienia w drugim lub trzecim kwartale 2023 roku” – zaznacza.

Jak cię widzą i jak cię traktują

Firma przeszła również redesign swojego logo, tak aby zmiana nie ograniczała się do nowego miksu przychodów. Zrezygnował z czerni i bieli i zdecydował się na paletę kolorów w gamie zieleni i włączył obraz powiewającej flagi symbolizującej „równość finansową”. „Musimy dokonać zmiany, która będzie miała silny wpływ nie tylko na kraje, ale także na strategiczną zmianę naszego modelu biznesowego” – mówi Valera.

Miesięczne pożyczki w wysokości 500-600 milionów USD na rynku argentyńskim

Z kolei nowy profil Odnosi się do uproszczenia portfela marek Firma również do tego doprowadziła Powstrzymaj się z pomysłem zdobycia własnej karty. „W 2019 roku zaczęliśmy wprowadzać konkretne niszowe marki, aby zrozumieć, jakiego rodzaju grupę docelową i produkty możemy zdobyć” – zauważa dyrektor. Tak się urodzili Welp jest „związany z kredytem długoterminowym i kategorią głównych klientów zbliżonych do banku” i mango, mniejsza i łatwiej dostępna opcja. Ostatecznie tylko ten pierwszy odniósł sukces, podczas gdy Venance stał się spółką holdingową, która go włączyła. Jednak w uniwersum Venansa pojawia się również deweloper Avilis oraz inne firmy powiązane z Mussackiem. Spółka giełdowa Libre CapitaOn.

READ  Vestas wchodzi w trzy nowe projekty farm wiatrowych w Polsce

Po części rebranding ma również na celu pokazanie tej nowej strategii w jej wizerunku w obliczu potencjalnych inwestorów instytucjonalnych. Firma zebrała 30 milionów euro – z możliwością rozszerzenia do 50 milionów przez amerykański fundusz na przeznaczenie go na działalność w Hiszpanii. „W związku z tym mamy teraz do czynienia z boomem kwotowym, a rynek uliczny został w dużej mierze zignorowany” – mówi Valera ze Starego Kontynentu. Zaznacza jednak, że jego pomysłem jest „dalsze hałasowanie w Hiszpanii w 2023 r.”, a rynki, które oczarują firmę, są jeszcze daleko.

Stabilna pozycja w Europie

Kolejnymi krajami są Polska i Szwecja Venance chce wbić flagę na początku 2024 roku. „Mikropożyczka, ta krótka, szybka i sprawna pożyczka, dobrze wypada wszędzie. Na obu tych rynkach Są atrakcyjnymi miejscami na małe pożyczki cyfrowe. Są to rynki bardzo szanowane i posiadające duży potencjał w tym sektorze – wyjaśnia manager. Do tego dodaje infiltrację do AmerykiZwłaszcza na Florydzie, gdzie wdrożyli już licencję Consumer Finance.

„Licencja dla wszystkich jest już gotowa. Pozostało tylko włożyć w nią złącza” – zastanawia się. Aby wylądować w Polsce i Szwecji, nie planują kupowania już istniejących firm, ale tworzenie operacji od podstaw. Część zespołu będzie pracować zdalnie z innych rynkówJednak w niektórych obszarach, takich jak marketing i ryzyko, będzie istniał lokalny zespół. „W Hiszpanii zaczynaliśmy z trzema osobami, a teraz mamy 75 lat” – podkreśla.

40% to kredyt konsumencki w punkcie sprzedaży w Argentynie i Urugwaju

Plan działania jest kontynuowany wraz z ekspansjami w Brazylii i Kolumbii. „Pracujemy nad ludźmi, którzy mają trochę badań rynkowych. I jest jeden kraj, ale zachowuję to dla siebie” – wtrąca się.

To pierwszy sygnał zmiany wizerunku i strategii biznesowej Możliwość przetwarzania licencji bankowej? „Tak, to może mieć takie znaczenie. To wszystko było gadaniem Nasza strategia jest na mapieTrzeba jednak szukać odpowiedniego momentu na ten skok, bo to kolejna komplikacja w obliczu aspektów regulacyjnych i partnerów strategicznych.

READ  Polski rząd powołuje nowego prokuratora krajowego w obliczu napięć z prezydentem

W międzyczasie rozpoczęli już negocjacje w sprawie nabycia jednego Licencja bankowa na Litwie iw USA. – To są procesy, które trwają długo – mówi. I dodaje: „W tym czasie prowadziliśmy negocjacje w Argentynie, chociaż myślę, że przed nami jeszcze długa droga, aby skalować nasz model biznesowy”.

W tym czasie firma ma zamiar uruchomić MVP dla nowego projektu w Hiszpanii. „Za pośrednictwem PosNet sfinansuje punkt sprzedaży i otrzyma model hybrydowy podobny do tego, który Klarna teraz kupuje, a potem płaci” (NdR: fintech szwedzkiego pochodzenia specjalizujący się w pożyczkach)”, zaznacza. „Nikt nie pogania nas jednakowo . Tylko specyficzna potrzeba rynku lub klienta, biznesu lub branży może nas skłonić”.

Oryginalna wersja tej notatki została opublikowana w numerze 348 magazynu Apertura.