25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Argentyna wzmacnia bezpieczeństwo granic po irańskim ataku na Izrael

Argentyna wzmacnia bezpieczeństwo granic po irańskim ataku na Izrael

(CNN w języku hiszpańskim) — W poniedziałek rząd Argentyny ogłosił za pośrednictwem rzecznika prezydenta Manuela Adorniego, że podejmowane są wszelkie niezbędne środki w celu zapewnienia większej kontroli granicznej po weekendowym ataku irańskiego drona i rakiety na Izrael.

Adorni dodał, że argentyńskie ministerstwa obrony i bezpieczeństwa współpracują „w celu wydawania ostrzeżeń innego rodzaju w przypadku każdego zdarzenia, na które możemy zwrócić uwagę”.

W odpowiedzi na pytanie, czy rząd otrzymywał jakiekolwiek groźby, rzecznik stwierdził, że prezydent nie otrzymał żadnych gróźb oraz zauważył, że rząd Argentyny nie uważał, że „stanięcie w obliczu problemu stawianego przez świat czyni z nas cel” .”

Ze swojej strony ambasador Izraela w Argentynie Eyal Sela powiedział dziś rano w wywiadzie dla argentyńskiego radia CNN, że Izrael nie ma informacji o żadnym konkretnym zagrożeniu terrorystycznym wobec narodu argentyńskiego.

W latach 90. miały miejsce dwa poważne ataki terrorystyczne na społeczność żydowską w kraju, pierwszy miał miejsce w 1992 r. na siedzibę ambasady Izraela. Zmarło 29 osób. Drugi atak miał miejsce w 1994 r. na żydowski wspólny budynek AMIA, w wyniku czego zginęło 85 osób.

Prezydent Argentyny Javier Miley podczas swojej pierwszej międzynarodowej podróży w lutym udał się do Izraela i spotkał się z izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu. Podczas swojej wizyty demonstrował przeciwko atakom terrorystycznym Hamasu i bronił uzasadnionego wykorzystania izraelskiej obrony.

READ  Jakie są przyczyny historycznej fali upałów, która dusi Europę?