28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Argentyna pokona Grecję i zakwalifikuje się z Polską

Federico Delphine (44.) pokonał Michaela Pervolarakisa (399.) w pierwszej turze, a następnie Diego Schwartzman (13.) pokonał numer 4 na świecie Stefanos Tsitsipas.Argentyna musi obronić serię przeciwko Grecji. W ten sposób zwycięzca grupy D zostanie określony w interwencji z Polską we wtorek wieczorem.

Delbo po pierwszym secie (wygrana 7-5 w tiebreaku) potwierdziła różnicę w rankingu i wygrała drugiego seta 6-1. Wygrał także swój pierwszy mecz z Gruzją w 2016 roku z mistrzem Davisa Azulem.

Na drugiej zmianie Diego Schwartzman wykonał bardzo trudny test przeciwko Stephanosowi Tsitsipasowi. Czwarty zawodnik na świecie, który postanowił zadbać o siebie już na pierwszym spotkaniu z Polską, w dogrywce wygrał pierwszego seta 7:5.

Najlepszy z Ameryki Łacińskiej utrzymał swoją determinację i wygrał kolejnego seta 6:3 bez obniżania remisu. Seria zakończyła się wynikiem 2:0, a Argentyna prowadziła w grupie D.

Jednak Andrés Molteni i Horacio Zeballos dodali swoje drugie zwycięstwo, przypieczętowując 3-0: było 6-3, 4-6, 1-9 z Petrosem Tsitsipasem (bratem Stefa) i Markosem Kallovelonisem.

W Australii (wtorkowa noc w Ameryce Południowej) w środę argentyński zespół po raz pierwszy w historii spróbuje wygrać wznowiony półfinał Pucharu ATP. Polska, kierowana przez Huberta HurkaczWygrał także swój poprzedni pojedynek (w ten poniedziałek było to 3:0 dla Gruzji), więc wtorkowy wieczór w Argentynie (początek o 20:00) będzie meczem head-up.

Z drugiej strony Francisco ma nieco więcej strzałów: wyprzedza rankingi konkurencji dzięki zwycięstwom nad Harrym Heliovara (1014) i Kolumbijczykiem Danielem Elahi Callenem (120). Na tej powierzchni zobaczy twarze w swoim debiucie w głównym losowaniu ATP Gianluca Mager (62), z Włoch, Argentyny o 5 rano (19pm czasu lokalnego). Z dokładnie tym samym rywalem w ostatniej edycji Cர்டrdoba Open wygrał Jego pierwszy hit na dużym torze. Teraz spróbuje poszerzyć rekord przeciwko graczowi urodzonemu w San Remo.

READ  Kryzys imigracyjny: Polska zapowiada 255 nowych przejść granicznych z Białorusi

Obie gry można śledzić przez ESPN na Star+.