25 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Apple ostrzega obywatela Meksyku o szpiegowaniu za pomocą Pegasusa na jego iPhonie: raport

Aktywista Raymundo Ramos był szpiegowany przez Pegasusa, a jego dochodzenie zaowocowało wysłaniem raportu wywiadowczego do ministra obrony narodowej Cresencio Sandoval, opartego na nowych dowodach na używanie złośliwego oprogramowania Pegasus w Meksyku. Ten dokument wywiadowczy, przygotowany w ramach SEDENA, został ujawniony przez Guacamaya Leaks A potem widać Przez Network for the Defense of Digital Rights, Social Tic, praktycznyI zwierzę polityczne I Aktualności Aristegui.

Ramos został również ostrzeżony o swoim szpiegowaniu przez Apple, według zrzutów ekranu opublikowanych przez Red por la Defensa de los Derechos Digitales. W jeńcach, którzy są w MiniwyszukiwanieW e-mailu rzekomo wysłanym przez Apple czytamy, że Ramos zamierzał „Szpiegostwo sponsorowane przez państwo„.

Apple uważa, że ​​jesteś celem ataków sponsorowanych przez państwo, którzy próbują zdalnie włamać się do iPhone’a powiązanego z Twoim Apple ID.Odczyty poczty.Ci napastnicy prawdopodobnie zaatakują cię z powodu tego, kim jesteś lub co robisz„.

Wiadomość e-mail zawiera informację, że może to być fałszywy alarm, ale zachęca użytkownika do poważnego potraktowania ostrzeżenia i zaktualizowania swojej wersji. Programowanie, i aktywuj tryb Zamknąć. Apple nie odpowiedział na prośbę o komentarz na temat autentyczności wiadomości e-mail.

Wszystko się zgadza

Faktem jest, że Apple ma alerty o możliwych zdalnych włamaniach użytkowników iPhone’a. manzana Ma stronę poświęconą tego typu alertom w sekcji wsparcia. Tam firma o tym informuje Ostrzega użytkowników za pośrednictwem iMessage i powiadomień e-mail Jeśli istnieje prawdopodobieństwo naruszenia bezpieczeństwa przed”Atakujący sponsorowani przez państwo„.

Jednym z zaleceń zawartych w tych komunikatach jest zasugerowanie aktualizacji wersji Programowanie i aktywuj tryb Zamknąć, Poczta wyświetlana przez Network for Defense of Digital Rights pokrywa się z wiadomościami wysyłanymi przez Apple. Wiadomość e-mail wydaje się być autentyczna, mimo że Apple odmówił komentarza w sprawie Pegasusa w Meksyku.

READ  Game Pass Lite: Podsycane są plotki o zakończeniu Gold i Game Pass za 2,99 €

Apple ma długą historię w tym temacie. W listopadzie 2021 roku firma poinformowała, że ​​złożyła pozew przeciwko NSO Group, która utworzyła Programowanie, Wykorzystać słabości ekosystemu do inwigilacji użytkowników urządzeń firmy. W pozwie Apple zarzuca NSO Group stworzenie technologii, które pozwalają państwu monitorować cywilów, co prowadzi do przypadków szpiegostwa przeciwko dysydentom, naukowcom, urzędnikom państwowym, dziennikarzom i aktywistom.

W pozwie firma Apple pochwaliła grupy takie jak Citizen Lab za ich pracę nad identyfikacją przypadków szpiegostwa Pegasus. Nawiasem mówiąc, Citizen Lab zidentyfikowało i potwierdziło przypadek infekcji Pegasusem w smartfonie aktywisty Nuevo Laredo, Raymundo Ramosa.