19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

aplikacje do zdrowia psychicznego

jak Systematyczny przegląd skuteczności aplikacji Zdrowie psychiczne, Mają ogromny potencjał w zakresie poprawy monitorowania i zarządzania objawami choroby psychicznej. Wiadomo również, że technologia ta wprowadziła nowy sposób wspierania zdrowia psychicznego i gromadzenia danych na temat chorób psychicznych, a także monitorowania postępów i lepszego zrozumienia pacjentów.

Z tego powodu poniżej omówimy zalety i wady aplikacji mobilnych dedykowanych zdrowiu psychicznemu, a także wymienimy te najbardziej przydatne.

Zalety aplikacji zdrowia psychicznego

według Narodowy Instytut Zdrowia Psychicznego, Główne zalety aplikacji zdrowia psychicznego to:

Anonimowość

Pacjenci mogą badać możliwości leczenia bez konieczności angażowania większej liczby osób.

komfort

Zabieg można wykonać zawsze i wszędzie, np. w domu w środku nocy. Z tego powodu aplikacje stają się idealnym narzędziem dla osób, które mają mało czasu i mają problem z osobistym umawianiem spotkań.

Wprowadzenie do leczenia

Ten rodzaj aplikacji zdrowia psychicznego może być pierwszym krokiem, jaki podejmują ludzie, zwłaszcza ci, którzy unikają opieki nad zdrowiem psychicznym dla wszystkich legendy istniejąc o tym.

niska cena

Niektóre aplikacje są bezpłatne. Inne są niedrogie w porównaniu z tradycyjną opieką psychologiczną.

Duże zainteresowanie

Niektóre nowe technologie mogą być bardziej atrakcyjne niż tradycyjne metody, co może skutkować kontynuacją leczenia.

Serwis 24 godziny

Niektóre z nich mogą oferować wsparcie 24 godziny na dobę.

wsparcie

Aplikacje te mogą być idealnym uzupełnieniem terapii konwencjonalnej, zachęcając do korzystania z nowych umiejętności nabytych osobiście i zapewniając kontynuację.

Wady aplikacji związanych ze zdrowiem psychicznym

Chociaż nowe technologie dają ogromne możliwości w leczeniu chorób psychicznych, nadal mają ograniczenia, takie jak:

skuteczność

Niewiele jest naukowych dowodów na to, że aplikacje zdrowia psychicznego działają lub są co najmniej tak samo skuteczne jak tradycyjne metody.

Dla kogo i jakie są warunki?

Inną kwestią, która jest często omawiana, jest to, jak sprawić, by aplikacja działała u wszystkich, zwłaszcza gdy istnieje wiele schorzeń psychicznych i wszystkie są złożone.

READ  CameraCubeChip, najmniejszy na świecie aparat wielkości ziarnka soli - FayerWayer

Prywatność

Aplikacje przechowują bardzo osobiste i wrażliwe informacje, więc twórcy muszą zapewnić prywatność danych użytkownika.

Standardy jakości

W tym celu, a nie w przypadku innego rodzaju aplikacji, istnieje podmiot, który poświadcza jego jakość. Dlatego konsumenci nie mogą wiedzieć, jak niezawodna i skuteczna jest pobrana przez nich aplikacja.

Rozporządzenie

Jak dotąd nie ma instytucji odpowiedzialnej za regulację technologii w odniesieniu do zdrowia psychicznego, a pytanie brzmi: kto powinien to robić? W rzeczywistości ktoś powinien regulować te aplikacje, zwłaszcza gdy obiecuje się tak wiele, nie dotrzymując tego, ponieważ może to zachęcić ludzi do rezygnacji z tradycyjnych zabiegów lub uniemożliwić im poszukiwanie innych, bardziej skutecznych zabiegów.

Rodzaje zastosowań w zakresie zdrowia psychicznego

Obecnie twórcy aplikacji dotyczących zdrowia psychicznego stworzyli różne typy, wśród których są:

  • Aplikacje do samodzielnego zarządzania: Tutaj znajdziesz aplikacje, które pozwolą Ci pamiętać o przyjmowaniu leków lub radzeniu sobie ze stresem i problemami z podłogą.
  • Aplikacje do ulepszania pomysłów: Mają na celu korektę poznawczą i zwiastują poważną chorobę psychiczną.
  • Trening umiejętności: Pomagają one użytkownikom nauczyć się nowych umiejętności radzenia sobie z lękiem lub wybrać nowe strategie radzenia sobie z codziennymi problemami.
  • Postępowanie w chorobie: Ten rodzaj aplikacji zapewnia dodatkowe wsparcie dla tego leczenia i pozwala pacjentowi dołączyć do grupy wsparcia, w której może wchodzić w interakcje z osobami, które doświadczają tego samego.
  • Monitoruj negatywne objawy: Zbierają dane za pomocą czujników wbudowanych w telefon komórkowy i oczekuje się, że w przyszłości będą w stanie określać stan psychiczny użytkownika w czasie rzeczywistym. Obecnie potrafią rozpoznawać jedynie wzorce zachowań, które mogą wskazywać na nastrój, takie jak depresja czy smutek.

Najlepsze aplikacje do zdrowia psychicznego

według Linia zdrowiaWśród najlepszych aplikacji dla zdrowia psychicznego w 2021 roku:

Modkit

Oferuje ponad 200 działań, które poprawiają nastrój i zmieniają negatywne myśli. Ta aplikacja jest dostępna tylko w języku angielskim i kosztuje 129 pesos.

READ  Z większą ilością białka niż kotlet wołowy

Przestrzeń do rozmów

To dobrze, ponieważ choć jest drogie (plany zaczynają się od 65 dolarów tygodniowo), zapewnia bezpośredni dostęp do specjalisty zdrowia psychicznego.

oddycham

Jest to łatwa w użyciu aplikacja, która zapewnia proste ćwiczenia głębokiego oddychania. To nic nie kosztuje, ale zawiera reklamy, jeśli chcesz niewielką ilość, można je usunąć.

szczęśliwy

Aby poprawić nastrój i pozbyć się stresu, to najlepsza rekomendacja. Dostępna jest darmowa wersja i w przeciwieństwie do poprzednich wersji jest dostępna w języku hiszpańskim.

dla tej części, jego mama rozważ to Yana: Twoja bratnia duszaMoże działać jako wsparcie dla osób cierpiących na depresję i stany lękowe. Użytkownicy ocenili go na 4,7 na 5 gwiazdek i oferuje narzędzia CBT, które mogą pomóc w zarządzaniu emocjami. Jest również w języku hiszpańskim.

Inną opcją, która pozwala śledzić swoje uczucia, jest Kontrola i kontrola: niepokój, nastrój, niepokój. Ta aplikacja jest również w języku hiszpańskim, a użytkownicy ocenili ją na 4,7 na 5 gwiazdek. Sugeruje również działania mające na celu złagodzenie lęku i poprawę nastroju.

Jednak pomimo tego, że technologia rozwija się w zawrotnym tempie, nie możemy zapominać, że korzystanie z aplikacji zdrowia psychicznego nie powinno zastępować konsultacji ze specjalistą ds. zdrowia psychicznego.

z informacjami od Linia zdrowiaI PubMedI Narodowy Instytut Zdrowia Psychicznego, I Campussanofi.es