20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Animowana mapa przedstawiająca przepływ plastiku w oceanie (wideo)

Wysłano:

8 grudnia 2021 03:27 GMT

W wyniku nowych technik badawczych mapa pokazuje lokalizację i stężenie plastiku, który unosił się w oceanach między kwietniem 2017 r. a wrześniem 2018 r.

NASA ogólny 4 grudnia pojawia się animowana mapa przedstawiająca przepływ plastiku w oceanie i podkreślająca skalę zanieczyszczenia wody morskiej na całym świecie. Reprezentacja ta stała się możliwa dzięki nowej metodzie pomiaru objętości tej substancji, opracowanej przez grupę naukowców z University of Michigan (USA).

Mapa pokazuje lokalizację i koncentrację plastiku, który unosił się w oceanach w okresie od kwietnia 2017 r. do września 2018 r. Dane animacyjne, między 38 ° szerokości geograficznej północnej a 38 ° szerokości geograficznej południowej, zostały zebrane przez osiem mikrosatelitów z huraganu Cyclone Global Navigation Satellite (CYGNSS) System prognozowania .

Jak powstała mapa?

Naukowcy zwykle obliczają ilość odpadów z tworzyw sztucznych w wodach morskich poprzez ich trałowanie. W tym przypadku zastosowano innowacyjną technologię: specjaliści przeanalizowali sygnały radiowe emitowane przez satelity GPS, które zostały odbite od powierzchni oceanu, a następnie przechwycone przez CYGNSS.

W ten sposób eksperci byli w stanie obliczyć chropowatość z powierzchni morza. Chodzi o to, że jeśli są plastikowe szczątki lub inne zanieczyszczenia? fale zanikają, co sprawia, że ​​powierzchnia jest mniej poruszona.

Znajduje się w czystej wodzie wysoki zbieg okoliczności Między szorstkości oceanu a prędkością wiatru. Ale gdy przenosimy się do dużej plamy śmieci na Oceanie Spokojnym, widzimy większą rozbieżność między pomiarami prędkości wiatru i chropowatości powierzchni” – wyjaśnił Chris Rove, jeden z autorów badania.

Według szacunków zawartych w oświadczeniu z śledztwa, ok Osiem milionów ton Plastik trafia co roku do oceanu przez rzeki i plaże.