25 kwietnia, 2024

Angelo Henriquez chce wznowić karierę w Polsce: „Chcę grać do 40 roku życia”

Angelo Henriquez ma nową szansę. Kilka tygodni temu Miedź został ogłoszony nowym wzmocnieniem LegnicyPolak jest z ekstraklasy i jeszcze nie zadebiutował na punkty, ale już trafił do siatki w towarzyskim spotkaniu swojego klubu z Jaglebym Lubinem.Chilijski napastnik strzelił pierwszego gola swojej drużyny w wygranym 2:1 meczu.

Chcesz się wyróżniać. Wyraża to w sądzie i na zewnątrz. W rozmowie z mediami WeslowArtylerzysta Wrócił do swojej kariery zawodowej jako piłkarz, który początkowo obiecywał wiele dochodów, ale pogrążył się w stagnacji. „Wciąż mam dużo czasu, aby dostać się na szczyt. Nigdy nie przestanę marzyć o grze w wielkich ligach. Nadal chcę się rozwijać” – mówi.

Jego historia jest znana. Zaczynał na Universidad de Chile, u boku Jorge Sampaoli, i był niebieskim strzelcem w Apertura 2012, gdy miał 18 lat. „W swoim debiucie wszedłem w ostatnich pięciu minutach i strzeliłem gola. Zawodnik musiał zaatakować, zostawił sporo miejsca za obrońcami i to wykorzystaliśmy. Nadeszła długa piłka i wbiegłem kilka metrów w pole, sam na sam z bramkarzem i strzeliłem z całej siły – wspomina.

Ten start uczynił go jednym z najbardziej obiecujących napastników Chile w dekadzie. Henriquez przypisuje ten występ w U Sambaoli. „Nie boję się stawiać na młodych” – mówi.

Angelo Henriques w Dynamie Zagrzeb.

Pomimo tych wspomnień z pierwszego występu w studenckiej drużynie, napastnik potwierdza, że ​​najlepsze dni jako piłkarz spędził w Chorwacji. W Dinamo Zagrzeb Henriques rozegrał 129 meczów i strzelił 52 gole. – Miałem okazję grać w Lidze Mistrzów, Lidze Europy i zdobywać trofea – zachwyca się.

Oczywiście mówienie o U jest dla niego wyjątkowe. Nie tylko za jego dwa okresy jako zawodnik, ale także za jego postępy przed przejściem na zawodowstwo: „Mój starszy brat jest zawodowym piłkarzem i grał na Universidad de Chile. To największy klub w naszym kraju – deklaruje.

READ  Kryzys na granicy polsko-białoruskiej: USA, UE ogłaszają nowe sankcje wobec reżimu Łukaszenki

Manchester United, Wigan Athletic, Real Saragossa i Dinamo Zagreb to koszule, które Angelo Henriques zapewnił podczas swojego pierwszego pobytu w Europie w latach 2012-2017. W tym roku do tej listy dołącza Miedź Legnica z Polski, gdzie po kilku niepewnych sezonach chce wznowić karierę.

„Po trzech latach w U. Przybyłem do Fortalezy W drugiej połowie poprzedniego sezonu. Grałem kilka meczów. Bycie w Copa Libertadores było zabawne, ale czułem, że nie jestem szczęśliwy. Nie miałem oczekiwanych minut i nie czułem pewności trenera. Są wzloty i upadki. „Miałem kilka porażek, które są cenną lekcją dla mojej przyszłości (…) Teraz wróciłem do Europy i chcę pokazać, co potrafię” – mówi.

Poza obszernym programem nauczania, narodowy strzelec ma 28 lat. Jeśli nie dozna poważnej kontuzji, przed nim jeszcze lata pracy. Poza tym lubi to: „Jestem młody, czuję się młody. Czy możesz grać do 40 roku życia? Uwielbiam to – dodaje.