23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ancelotti wyszedł, aby doprecyzować swoje wypowiedzi, w których stwierdził, że Real Madryt nie weźmie udziału w Klubowych Mistrzostwach Świata

Ancelotti wyszedł, aby doprecyzować swoje wypowiedzi, w których stwierdził, że Real Madryt nie weźmie udziału w Klubowych Mistrzostwach Świata

Dyrektor techniczny Realu Madryt Carla Ancelottiego Wydał kontrowersyjne oświadczenie Kontrolował obecność klubu na zbliżających się Klubowych Mistrzostwach Świata, ale potem dostrzegł potrzebę ujawnienia się i wyjaśnienia swoich wypowiedzi.

Trener drużyny, która przegrała Borussii Dortmund W wielkim finale Ligi Mistrzów 2023/24 potwierdził, że Merengue odrzuci jego obecność. Dodał: „FIFA zapomina, że ​​zawodnicy i kluby nie wezmą udziału w tym turnieju. Jeden mecz Realu Madryt jest wart 20 milionów, a FIFA chce nam dać tę kwotę w zamian za cały puchar. Negatywna”.

Co więcej, Ancelotti potwierdził, że Real Madryt nie będzie jedyną drużyną, która odmówi. Carlo powiedział gazecie: „Podobnie jak my, inne kluby odrzucą zaproszenie”. Dziennik El.

Po godzinach zamieszania wywołanego jego wypowiedzią w piłkarskim świecie, Carlo sam na własną rękę wyjaśnił swoje wypowiedzi. S„W moim wywiadzie dla gazety Il Giornale Moje słowa na temat Klubowych Mistrzostw Świata FIFA nie zostały zinterpretowane tak, jak chciałem. „Nic nie może być bardziej od mojego zainteresowania niż odrzucenie możliwości gry w turnieju, który uważam za świetną okazję do dalszej walki o wielkie tytuły z Realem Madryt”.

Włoskiemu trenerowi udało się w tym sezonie zwyciężyć Jego piąta Liga Mistrzów w roli trenera, co jest absolutnym rekordem rozgrywek. To trzecie zwycięstwo na ławce rezerwowych Madrytu (2014, 2022 i 2024), oprócz dwóch zwycięstw w roli trenera Milanu (2003 i 2007).

READ  Miguel Herrera i Iván Alonso wkrótce się zderzą

Ale również Do tego musimy dodać dwa tytuły, które jako zawodnik zdobyliśmy w RossoneroKiedy w latach 1989 i 1990 nazywano go jeszcze Pucharem Europy.

To czyni go osobą z największą liczbą tytułów Ligi Mistrzów, pozostawiając za sobą Paco Gento i czterech jego menedżerów (Carvajala, Kroosa, Modricia i Nacho), a pod względem tytułów przewyższa go tylko sam Real Madryt.

Europejscy giganci, tacy jak Barcelona, ​​​​Bayern Monachium i Liverpool, oczekują od potężnego Carlito, a Milan ma go obok siebie na historycznym podium.

Real Madryt musiał wyjść, aby wyjaśnić oświadczenia Carlo Ancelottiego

Niemal jednocześnie ze stanowiskiem trenera Real Madryt rozpoczął kampanię Oficjalne oświadczenie zaprzeczające nieobecności na turnieju organizowanym przez FIFA.

Real Madryt C. F. ogłasza, że ​​w żadnym momencie jego udział w nowych Klubowych Mistrzostwach Świata FIFA nie był kwestionowany. W następnym sezonie 2024/2025” – zaczyna się krótki tekst, który klub wystosował, aby obalić oświadczenia Ancelottiego.

W oficjalnym oświadczeniu Realu Madryt czytamy: „Dlatego nasz klub będzie rywalizować zgodnie z planem w tych oficjalnych rozgrywkach, przed którymi stoimy z dumą i największym entuzjazmem, aby miliony naszych fanów na całym świecie ponownie marzyły o nowym tytule”.

Nowy „Super Klubowy Puchar Świata”, którego pierwsza edycja odbędzie się w 2025 roku, zaczyna definiować swój wygląd, a większość drużyn jest już rozstawiona.

Pierwsza edycja odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. zacznij o 15 czerwca i finał 13 lipca. Innymi słowy, jego czas trwania będzie porównywalny z czasem trwania Pucharu Świata Seniorów.

W wydarzeniu wezmą udział 32 kluby z sześciu stowarzyszeń regionalnych. Europa będzie miała 12 przedstawicieli; Ameryka Południowa z 6; CONCACAF, Afryka i Azja z 4 i Oceania z 1. Ponadto organizatorem będzie klub ze Stanów Zjednoczonych.

Jak to będzie wyglądać? Do Kataru 2022 będą takie same mistrzostwa świata dla drużyn narodowych. Oznacza to, że powstanie osiem grup po cztery drużyny, a dwie najlepsze drużyny zakwalifikują się do 1/8 finału. Tam rozpoczną się kwalifikacje na jeden mecz do finału.

READ  Emocjonalna wiadomość Chucky’ego Lozano po wykluczeniu go z powołania do reprezentacji Meksyku

Istnieją dwa sposoby zakwalifikowania się: Z wyjątkiem Oceanii do rywalizacji zakwalifikują się mistrzowie zawodów głównych z każdego kontynentu z ostatnich czterech lat (lata 2021–2024). Dodatkowo stworzony zostanie ranking kompletujący przedstawicieli każdej federacji.