2 kwietnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

AMLO: Ujawnili, że najstarszy syn prezydenta otrzymał opiekę medyczną premium


Nowe kontrowersje wokół prezydenta Andresa Manuela Lopeza Obradora i ich dzieci.

W szczytowym momencie pandemii, przy braku leków i przed fazą masowych szczepień, syn prezydenta Lópeza Obradora otrzymał wyłączne leczenie, gdy zachorował na wirusa COVID-19.Według raportu Latinusa „przywileje się skończyły”.

W 2021 roku José Ramón López Beltrán wymagał hospitalizacji ze względu na swój stanza co został przyjęty do Centralnego Szpitala Wojskowego.

Według badań Latinusa, Dali mu Remdesivir, lek stosowany w leczeniu SARS-COV2 i że w dniu, w którym zachorował, nie był zatwierdzony przez Cofepris i kosztował 40 000 pesoswięc tylko nieliczni mogli go wówczas otrzymać.

Film przedstawia trasę, którą przebyły dwie oficjalne jednostki wojskowe, które zmobilizowały się w celu pozyskania lekarstw dla syna prezydenta. Według raportu, Przeniesiony z urzędu celnego AICM do magazynu Ministerstwa Zdrowia w Mexico City.

„Koncesje się skończyły” – głosi legenda raportu przed zwrotem, który Andrés Manuel López Obrador tak często powtarza w odniesieniu do projektu 4T.

Zebrane dane uzyskano z e-maili, które wyciekły po masowym włamaniu do Sedeny znanym jako Guacamaya Leaks.. W dokumentach członkowie Sedeny potwierdzili tę akcję.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków w 2020 roku zezwoliła na stosowanie remdesiviru w leczeniu COVID-19 u pacjentów hospitalizowanych. Rok później, w marcu 2021 roku, Cofepris wydał zgodę na użycie awaryjne, miesiąc po tym, jak Sedena nabyła go dla José Ramóna Lópeza w lutym.

Sedena i Departament Zdrowia zaprzeczają tej akcji, kontynuując serię e-maili wyodrębnionych z masowego włamania do Obrony Narodowej.

OO

Wątki

Przeczytaj także

Otrzymuj najświeższe informacje na swój e-mail

Wszystko, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć dzień

Rejestracja oznacza akceptację Regulaminu