23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Amerykańskie organy regulacyjne spieszą się, by zwrócić pieniądze „zmartwionym” klientom

Amerykańskie organy regulacyjne spieszą się, by zwrócić pieniądze „zmartwionym” klientom

the Amerykańskie organy regulacyjne nadzorują włamanie Służby ratownicze w Dolinie Krzemowej spieszą się, by sprzedać aktywa i udostępnić część depozytów nieubezpieczonych klientów już w poniedziałek, według osób zaznajomionych z sytuacją.

Wpłata wstępna, której wysokość jest jeszcze ustalana, ma pomóc borykającym się z problemami klientom firmy, z których wielu to przedsiębiorcy z Doliny Krzemowej i ich firmom, w uzyskaniu większej płynności przy sprzedaży aktywów banku.

Kwota będzie zależeć częściowo od postępów FDIC w zamianie aktywów na gotówkę w niedzielę wieczorem.

Liczby oferowane za kulisami za zaliczkę wahają się od 30 i 50 procent lub więcej nieubezpieczonych depozytów, powiedziały osoby, które poprosiły o zachowanie anonimowości ze względu na prywatne rozmowy.


Rzecznik FDIC nie odpowiedział na prośby o komentarz na temat swoich planów.

the Klienci biznesowi Silicon Valley Bank Desperacko potrzebują dostępu do twoich funduszy, aby kontynuować działalność i płacić pracownikom. A w piątek bank stał się największym pożyczkodawcą w USA, który upadł od ponad dekady, upadając w mniej niż 48 godzin po ogłoszeniu planów pozyskania kapitału.

Firma, która rozrosła się w ostatnich latach, wchłaniając depozyty od start-upów technologicznych, zaczęła tracić pieniądze, ponieważ klienci spalili gotówkę i zmniejszyli swoje salda.

Pod koniec ubiegłego roku bank z Doliny Krzemowej miał ponad 175 miliardów dolarów w depozytach i 209 miliardów dolarów w aktywach ogółem, ale sprzedaż tych udziałów w celu zaspokojenia popytu na gotówkę była kosztowna. To dlatego, że SVB utrzymywał obligacje i bony skarbowe, które straciły na wartości, gdy Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe.


Podczas gdy FDIC ubezpiecza depozyty do 250 000 USD, zdecydowana większość środków przechowywanych w SVB znacznie przekracza tę kwotę. Agencja zapowiedziała, że ​​w poniedziałek zapewni 100 procent chronionych depozytów.

the Wciąż ustalano wysokość depozytów nieubezpieczonych, — poinformował w piątek FDIC. Agencja zapowiedziała, że ​​wkrótce wypłaci wczesne dywidendy nieubezpieczonym deponentom, a przyszłe płatności będą realizowane później. Kierownictwo Wall Street ma nadzieję, że pojawi się rynek sprzedaży praw do wykupu depozytów.

READ  Pierwszym modelem Seata Italia jest 7-osobowy SUV