19 kwietnia, 2024

Ameryka dodaje nową ofiarę, Tygrysy, w swoim uzdrowieniu wobec Liguilla

Bramki Diego Valdesa i Henry’ego Martina dały Aguilasowi szóste zwycięstwo z rzędu i są podekscytowani, że mogą uniknąć fazy playoff.

Monterrey, Nuevo Leon. (Victor Álvarez) – Ameryka utrzymała patową sytuację w 2022 FIFA World Cup™, odnosząc szóste z rzędu zwycięstwo pod wodzą Fernando Ortiza, a teraz 2:0 z Tigres w meczu odpowiadającym 16. historii na stadionie League.

W pojedynku pomiędzy rywalem o Liguilla, Orły były skuteczne, przeciwko niektórym Tygrysom, które nie były w stanie wyegzekwować warunków.

Po 20 minutach Javier Aquino otrzymał podanie na lewą flankę i stamtąd wszedł w pole karne, gdzie głową kierował Francuz André-Pierre Gignac, ale piłka pozostała w rękach Guillermo Ochoa.

Piłkarze UANL byli bezpieczni, gdy Florian Touvin nadszedł z prawej strony i odepchnął przeciwników, aby posyłać piłkę w pole, gdzie Guido Pizarro wykończył strzałem głową, ale Ochoa otrzymał w porę interwencję, aby zapobiec wypadnięciu opony . .

Ameryka odpowiedziała natychmiast i w kolejnym meczu, w 31. minucie Diego Valdes pojawił się na skraju pola, odebrał piłkę i wszedł na pole, nie wybaczył i posłał siatkę 1:0.

Drużyna gości nie ustała w wysiłkach na rzecz zwiększenia różnicy na szachownicy, miała opcje, aby to się stało, ale nie potrafiła określić możliwości, jakie miały przed przeciwnikiem.

Tygrysom brakowało siły ofensywnej, mieli niewiele przyjazdów, a wcześniej trener Miguel Herrera wysłał na boisko Iversona Sutildo i Nicolasa Lopeza.

America sfaulował Tigres, próbując się wydostać, a Salvador Reyes otrzymał piłkę nieoznaczoną i został sam przed bramkarzem, ale jego strzał został odbity przez Guzmana i tym samym możliwość zniknęła.

Ci z Coapy radzili sobie dobrze w sektorze defensywnym i powstrzymywali próby Tigres, jednocześnie kontynuując przepychanie się w poszukiwaniu zwiększenia przewagi.

Orły osiągnęły wynik 2-0 na tablicy wyników w 92. minucie, kiedy Henry Martin przyjął piłkę na skraj pola, a skąd ją uderzył, piłka trafiła Jesusa Angolo i wpadła do siatki, co doprowadziło do zwycięstwo gościa.