Ambasador RP w Argentynie Aleksandra Piątkowska odwiedziła miasto i zwróciła uwagę na branżę i produkcję Mar del Plata. Jednocześnie o tym wspomniał Jest „wiele obszarów”, w których może „współpracować” ze swoim krajem.
Piątkowska zwiedziła jego obiekty przed wzięciem udziału w „mini-szczycie” zorganizowanym przez Pensar Mar del Plata Meeting Point i odbywającym się w NH Gran Hotel Provincial. Kapitał I podkreślił, że w tym roku reprezentuje Sto lat stosunków polsko-argentyńskich.
W tym kontekście potwierdził stosunki między dwoma krajami”. „Oni są bardzo dobrzy”, Uważał, że należy je rozwijać „Trochę więcej współpracy kulturalnej i gospodarczej”.
„Spotkania i transakcje między firmami są mniej, ponieważ inwestycje są trudne. W obliczu pandemii i wojny na Ukrainie nie każdemu jest łatwo inwestować. Myślę, że my Polacy, którzy dużo inwestujemy w Rosji i na Ukrainie, będziemy szukać innych rynków. Ten obszar jest dla nas ważny” – powiedział. Indyjski.
Piątkowska powiedziała również, że spotkała się z burmistrzem Guillermo Montenegro, który wyjaśnił jej potencjał „biegunów technologicznych i przemysłowych” miasta. „Może to zainteresować mój rząd i mój kraj: Mar del Plata to miejscowość turystyczna i miasto produkujące wiele owoców i warzyw. Widzę tam możliwość współpracy. powiedział. „Mamy wiele technologii środowiskowych i będzie to interesujące również dla Mar del Plata” – zachwycał się.
Ambasador RP odwiedził wydawnictwo LA CAPITAL.
Z kolei ambasador ujawniła, że spotkanie z przewodniczącą gminy „otworzyło jej oczy” w tym zakresie. „To był mój pierwszy raz w Mar del Plata i pomyślałem o mieście z widokiem na morze, turystyce. Ale ma wiele produkcji i przemysłu, o których nie wiedziałem. Jest wiele obszarów, w których można nawiązać współpracę” – powiedział.
Ponadto Piątkowska podkreślała wagę wymiany kulturalnej między Polską a Argentyną. Z kolei udawał zainteresowanie „Zarządzaj tygodniem lub dniami polskiego kina w Mar del Plata”, a także „organizowanie spotkań gastronomicznych dla Argentyńczyków z Polonią, aby mogli poznać nasze tradycyjne stroje i tańce”.
Piątkowskiej w LA Capital Press.
„Mamy umowę kulturalną i edukacyjną z Argentyną, ale ma ona już wiele lat. Mamy nowe tytuły do zagrania i znowu nad nimi pracujemy”, Zakładam.
W związku z tym wspomniał również, że chciałby zaproponować współpracę obu krajów na poziomie uniwersyteckim. „Byłoby korzystne, aby argentyńscy studenci przyjechali do Polski, a na studiach mogliby uczyć się, poznawać kraj i przybliżać Polskę do Argentyny” dojść do końca.
„Praktyk popkultury. Wielokrotnie nagradzany miłośnik telewizji. Twórca. Oddany geek kulinarny. Miłośnik Twittera. Miłośnik piwa”.
More Stories
Polska gospodarka osiągnęła najwyższy wzrost od dwóch lat na poziomie 3,2%
Finał w Polsce dla Oscara Husillos
Polska wstrzymuje wsparcie militarne dla Ukrainy