28 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Amazon zapłaci teraz za pas

Amazon zapłaci teraz za pas

Amazon będzie musiał zapłacić 30 milionów dolarów w USA za różne naruszenia prywatności: jeden związany z przechowywaniem głosów dzieci, który był używany do trenowania jego algorytmu wokalnego; oraz drugi przypadek, w którym pracownicy uzyskali dostęp do prywatnych klipów wideo użytkowników kamer bezpieczeństwa Ring.

powiedzieć o oficjalna skarga Zgłoszone przez Federalną Komisję Handlu pracownicy przez miesiące szpiegowali użytkowników, którzy umieszczali kamery w swoich sypialniach i łazienkach.

Za niewłaściwe wykorzystanie filmów Amazon musi zapłacić 5,8 miliona dolarów, które zostaną wykorzystane na rekompensatę dla poszkodowanych użytkowników. Ponadto Amazon zapłaci kolejne 25 milionów dolarów za przechowywanie nagrań dźwiękowych dziewcząt i chłopców wraz z danymi o lokalizacji. Według Federalnej Komisji Handlu, wspomniano powyżej przez Wiadomości APRodzice zażądali usunięcia plików audio, ale Amazon nie zrobił tego samego.

pełny dostęp

W przypadku Ring umowa polega na tym, że pracownik ma dostęp do filmów co najmniej 81 użytkowników i konsumuje, bez nadzoru firmy, tysiące filmów miesięcznie w 2017 r., Jeszcze zanim Ring zostanie kupiony przez Amazon. W skardze stwierdzono, że pracownik odfiltrował wyszukiwania filmów przy użyciu haseł „Główna sypialnia” I „główna łazienka„.

W sierpniu 2017 pracownica odkryła aktywność swojego kolegi i zgłosiła to swojemu szefowi, a następnie Według oficjalnego dokumentu, Jej przełożony początkowo oddalił skargę, mówiąc pracownikowi, że „naturalny„Inżynierowie mieli znaczny dostęp do wielu kont. Dopiero gdy przełożony zauważył specyficzne zachowanie swojego podwładnego podczas oglądania filmów z użytkownikami, wywołało to skargę.

Następnie w 2018 roku pracownik szukał filmów wideo jednego z jej kolegów, Zidentyfikuj konto i uzyskaj dostęp do filmów z ich kamer.

Dążąc do szybkiego rozwoju produktów, Ring przed wrześniem 2017 r. nie ograniczał dostępu do informacji wideo użytkowników„, Przeczytaj skargę. Zamiast tego Ring dał każdemu ze swoich pracowników, a także setkom zewnętrznych współpracowników, „Pełny dostęp do każdego filmu użytkownikaRing zaczął szyfrować pliki wideo do 2019 roku iNie masz pojęcia, ile niewłaściwych dostępów zostało dokonanych„.

READ  Cena dolara dzisiaj, 29 stycznia: Jaki jest kurs wymiany w Meksyku?

W tej sprawie stanowisko Ringa jest następujące:

„Naszym celem było i nadal jest dostarczanie produktów i funkcji, które kochają nasi użytkownicy, przy jednoczesnym zachowaniu ich zaangażowania w ochronę ich prywatności i bezpieczeństwa. Ring szybko rozwiązał te problemy wiele lat temu, na długo przed rozpoczęciem dochodzenia przez FTC. Podczas gdy my nie zgadzają się z roszczeniami FTC i zaprzeczają naruszeniu prawa, ta ugoda rozwiązuje ten problem, abyśmy mogli skupić się na innowacjach z korzyścią dla naszych użytkowników”.

W obu przypadkach Amazon zgodził się zapłacić kwoty ustalone przez amerykańską Federalną Komisję Handlu. W przypadku plików audio sędzia będzie musiał zdecydować, czy Amazon może je nadal gromadzić w celu ulepszania swoich produktów i usług.

Wiadomości AP wznawiać Stanowisko Amazona, że ​​firma zaprzeczyła łamaniu prawa, ale też stwierdziła, że ​​umowy „Zostaw te rzeczy za sobą„.