2 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Amazon ogłosił 71 nowych projektów energii odnawialnej na całym świecie w Brazylii, Indiach i Polsce

  • Amazon ma teraz 202 w Ameryce Północnej, 117 w Europie, 57 w Azji i na Pacyfiku, 1 na Bliskim Wschodzie, 1 w Afryce i swój pierwszy projekt w Ameryce Południowej.
  • Projekty energii odnawialnej realizowane przez Amazon będą generować 50 000 gigawatogodzin (GWh) czystej energii, co wystarczy, aby zasilić 4,6 miliona amerykańskich domów rocznie.

Santiago de Chile, wrzesień 2022 – Amazon ogłosił, że rozszerza swoje portfolio energii odnawialnej na całym świecie o 71 nowych projektów. Należą do nich pierwszy tego typu projekt firmy w Ameryce Południowej, pole słoneczne w Brazylii oraz pierwsze farmy fotowoltaiczne w Indiach i Polsce. Po pełnym uruchomieniu globalny portfel energii odnawialnej firmy Amazon będzie generował 50 000 gigawatogodzin (GWh) czystej energii, co odpowiada ilości energii elektrycznej potrzebnej do zasilenia 4,6 miliona amerykańskich domów rocznie.

«Udostępniamy online nowe projekty wiatrowe i słoneczne, aby zasilać nasze biura, centra logistyczne, centra danych i sklepy, które obsługują miliony klientów na całym świecie. Do 2025 roku dążymy do osiągnięcia 100% energii odnawialnej w całej naszej działalności”. powiedział Adam Celebsky, dyrektor generalny Amazon Web Services. „Kraje na całym świecie chcą przyspieszyć przejście na czystą gospodarkę energetyczną. Ponieważ wspólnie pracujemy nad łagodzeniem skutków zmian klimatycznych, ciągłe inwestycje, takie jak nasze, pomogą przyspieszyć ten proces”.

Jako największy korporacyjny nabywca energii odnawialnej na świecie, Amazon prowadzi obecnie łącznie 379 projektów energii odnawialnej w 21 krajach, w tym 154 farmy wiatrowe i słoneczne oraz 225 dachowych projektów fotowoltaicznych. Stanowi to 18,5 GW potencjału energii odnawialnej. Do końca 2021 roku spółka osiągnie 85% tej zdolności na poziomie operacyjnym.

Amazon z sukcesem wdrożył projekty na sieciach energetycznych na całym świecie, w tym:

  • W regionie Azji i Pacyfiku Amazon ogłosił swój pierwszy z trzech dużych projektów w Indiach, w tym paneli słonecznych w Radżastanie, reprezentujących 420 megawatów (MW) czystej energii.
  • Amazon szybko się rozwija w Indiach, a te początkowe inwestycje odegrają ważną rolę w zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla w tym kraju. W regionie Azji i Pacyfiku firma prowadzi obecnie łącznie 57 projektów dotyczących energii odnawialnej.
  • W Europie Amazon ma już 117 projektów energii odnawialnej. Firma ogłosiła swoje pierwsze dachowe projekty fotowoltaiczne we Francji i Austrii oraz swój pierwszy park fotowoltaiczny w Polsce. Inwestycja Amazona w pierwszy projekt na skalę komercyjną w Polsce jest jedną z największych ogłoszonych do tej pory korporacyjnych transakcji fotowoltaicznych w kraju. Dzięki temu zaangażowaniu Amazon bezpośrednio przyczynia się do realizacji celu polskiego rządu, jakim jest zwiększenie udziału energii odnawialnej w swojej sieci. Wsparcie biznesowe dla nowych projektów energii odnawialnej, takich jak Amazon, pozwala na rozszerzenie rynku na nowe farmy wiatrowe i słoneczne oraz przyspiesza dekarbonizację sieci.
  • W Ameryce Północnej Amazon dodaje 1 GW mocy w zakresie czystej energii w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych, w tym dwa pierwsze projekty firmy w zakresie energii odnawialnej w Luizjanie. Firma ma obecnie łącznie 202 projekty w Ameryce Północnej.
  • W Ameryce Południowej Amazon ogłosił swój pierwszy projekt energii odnawialnej, park słoneczny o mocy 122 MW w Brazylii. Oprócz dostarczania energii odnawialnej dla działalności firmy Amazon w regionie, projekt przyniesie również korzyści ekonomiczne lokalnej gospodarce i jej bioróżnorodności. Projekty środowiskowe podczas budowy będą obejmować inwestycję w wysokości 380 000 USD (2 miliony rupii) w celu ochrony i zwiększenia bioróżnorodności. Szacuje się, że projekt stworzy 850 miejsc pracy na etapie budowy i kolejnych 30 stałych miejsc pracy po uruchomieniu projektu.
READ  Polska może zapewnić co najmniej 10 tys. rannych żołnierzy ukraińskich

Aby pomóc zwiększyć korzyści płynące z inwestycji w sektor energii odnawialnej, Amazon pracuje w ramach swojej inicjatywy „Beyond the Megawatt”. Korporacja kupujących czystą energię (CEBI) w celu zapewnienia, aby sektor maksymalizował ekonomiczny, środowiskowy i społeczny wpływ zakupów energii.

«Jako kluczowy lider w społeczności CEBA, Amazon nadal udowadnia, że ​​kiedy angażujesz się w wizję, napędzasz prędkość i skalę, które wyznaczają nowy poziom.powiedziała Miranda Ballentine, dyrektor generalna Stowarzyszenia Nabywców Czystej Energii (CEBA) i Instytutu Nabywców Czystej Energii (CEBI). „Amazon nadal jest liderem nie tylko we wdrażaniu narzędzi zakupu czystej energii, ale także przewodzi swojej społeczności partnerów i partnerów w opracowywaniu tych rozwiązań na jutro, niezależnie od tego, czy koncentruje się na zapewnieniu, że odnawialne źródła energii mają zrównoważone łańcuchy dostaw, czy też mierzy ich wpływ za pomocą zamówień nowej generacji narzędzia.”

„Dzięki ogłoszeniu projektów fotowoltaicznych w Polsce i we Francji Amazon podjął ważne kroki w kierunku zobowiązania do zerowej emisji, jednocześnie wspierając własne cele klimatyczne Europy”powiedziała Walburga Hemetzberger, dyrektor generalny Solar Power Europe, partner założycielski RE-Source Platform. «Wraz ze wzrostem cen energii w Europie umowy dotyczące energii słonecznej i energii odnawialnej poprawią strategiczną odporność Amazona; Mamy nadzieję, że firmy pójdą w ślady Amazona”.

Współzałożyciel Amazon Zaangażowanie klimatyczne W 2019 r. zobowiązał się do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2040 r., dziesięć lat przed porozumieniem paryskim. Zastaw ma teraz ponad 375 podpisów, w tym Best Buy, IBM, Microsoft, PepsiCo, Siemens, Unilever, Verizon i Visa. Amazon zamówił 100 000 pojazdów elektrycznych i zaczyna je wprowadzać w całych Stanach Zjednoczonych. Firma inwestuje 2 miliardy dolarów w rozwój usług i rozwiązań w zakresie dekarbonizacji za pośrednictwem The Climate Pledge Fund.

Odwiedź, aby uzyskać więcej informacji https://sustainability.aboutamazon.com/

READ  Polska uchwala ustawę odrzucającą imigrantów na jej granicy

O Amazonie

Amazon kieruje się czterema zasadami: obsesja klienta, a nie koncentracja na konkurencji, pasja do innowacji, zaangażowanie w doskonałość operacyjną i długoterminowe myślenie. Amazon stara się być najbardziej zorientowaną na klienta firmą na Ziemi, najlepszym pracodawcą na Ziemi i najbezpieczniejszym miejscem pracy na Ziemi. Opinie klientów, zakupy jednym kliknięciem, spersonalizowane rekomendacje, obietnica realizacji przez Prime, Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, Wybór kariery, Fire Tablety, Fire TV, Amazon Echo, Alexa, Technologia Just Walk Out, Amazon Studios i The Climate Kilka rzeczy jest precedensowych. Odwiedź, aby uzyskać więcej informacji amazon.com/about Obserwuj również @AmazonNews.

O usługach internetowych Amazon

Od ponad 15 lat Amazon Web Services to najbardziej wszechstronna i powszechnie stosowana oferta chmury na świecie. AWS kontynuuje rozszerzanie swoich usług, aby obsługiwać niemal każde obciążenie w chmurze, a teraz ma ponad 200 w pełni funkcjonalnych usług obliczeniowych, pamięci masowej, baz danych, sieci, analityki, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji (AI), Internetu rzeczy (IoT). ). ), mobilność, bezpieczeństwo, hybrydy, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość (VR i AR), media i rozwój, wdrażanie i zarządzanie aplikacjami z 87 stref dostępności w 27 regionach geograficznych, z ogłoszonymi planami dotyczącymi dodatkowych 21 stref dostępności i siedmiu dodatkowych regionów AWS. Australia, Kanada, Indie, Izrael, Nowa Zelandia, Hiszpania i Szwajcaria. Miliony klientów, w tym najszybciej rozwijające się startupy, duże przedsiębiorstwa i główne agencje rządowe, polegają na AWS, aby wzmocnić swoją infrastrukturę, uczynić ją bardziej elastyczną i tańszą. Aby dowiedzieć się więcej o AWS, odwiedź aws.amazon.com.