5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Algieria odcina po 25 latach najdłuższy gazociąg z Hiszpanią z powodu napięć z Marokiem

Opublikowany:

1 listopada 2021, 13:00 GMT

I mówią z Algieru, że zamknięcie tego gazociągu biegnącego przez Maroko zostanie zrekompensowane zwiększeniem przepustowości gazociągu Medgaz, który łączy bezpośrednio algierski port Beni Saf z Almerią.

W ubiegłą niedzielę prezydent Algierii Abdelmid Tebboune nakazał zerwanie kontraktu z marokańską firmą GME w sprawie gazociągu Maghreb-Europe, łączącego Algierię z Hiszpanią. osiągać Algierski Serwis Prasowy.

Z Algieru potwierdzili, że zamknięcie tego gazociągu, największego z Hiszpanią, na około 10 000 milionów metrów sześciennych rocznie, zostanie w pełni zrekompensowane przez gazociąg. medgazy, to łączy bezpośrednio Algierski port Beni Saf z Almerią. W tym celu jego przepustowość zostanie zwiększona z obecnych 8000 mln m3 gazu ziemnego do 10.500.

„Uzgodniliśmy z hiszpańskimi przyjaciółmi, że dostarczymy im gaz ziemny” – dodał Ekskluzywny Przez gazociąg Medgaz” – podkreślił Tebboune.

A odnosząc się do przyczyn zatrzymania gazociągu, który oddano do eksploatacji 1 listopada 1996 r., prezydent wyjaśnił, że wynika to z „agresywnych praktyk Królestwa Marokańskiego wobec Algierii, które wpływają na jedność narodową” republiki. …

Stosunki między obydwoma krajami uległy pogorszeniu od zeszłego roku, kiedy Front Polisario, dążący do uzyskania niepodległości dla regionu Sahary Zachodniej w Maroku, ogłosił, że wznawia walkę zbrojną. Algieria publicznie poparła ten ruch niepodległościowy.

W sierpniu Algier rozbić Stosunki dyplomatyczne z Rabatem oskarżają marokańską stronę o używanie programów szpiegujących skrzydlaty koń przeciwko swoim urzędnikom, za wspieranie grupy separatystycznej i za łamanie zobowiązań dwustronnych, w tym sporu terytorialnego w Saharze Zachodniej.

Wygaśnięcie kontraktu zbiegło się w czasie ze spiralnym wzrostem cen gazu, który miał miejsce w ostatnich miesiącach. jak dane Na giełdzie ICE grudniowe kontrakty futures na holenderski rynek TTF wynoszą obecnie około 72 euro za megawatogodzinę, czyli około 880 USD za 1000 metrów sześciennych.

READ  COVID-19: Czym jest zespół niespokojnego odbytu i jakie są jego objawy?