29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Alec Baldwin przypadkowo zabija kobietę i rani mężczyznę rekwizytem na planie „Rdzy”.

(CNN) – Podczas kręcenia filmu „Rust” w Nowym Meksyku operator zginął, a reżyser filmu został ranny po tym, jak aktor Alec Baldwin wystrzelił z broni palnej w czwartek, zgodnie z oświadczeniem organów ścigania przekazanym CNN.

42-letnia Halina Hutchins została zabrana do szpitala helikopterem, a personel medyczny szpitala University of New Mexico ogłosił jej śmierć, według biura szeryfa hrabstwa Santa Fe.

48-letni reżyser Joel Souza został przewieziony karetką do Regionalnego Centrum Medycznego Christosa Saint Vincent na leczenie. Nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących jego stanu.

„Według śledczych w sfilmowanej scenie wydaje się, że podczas strzelania użyto zapasowej broni palnej” – czytamy w oświadczeniu władz. Śledczy badają, w jaki sposób i jaki rodzaj pocisku został rozładowany.

Jim Weber / Nowy Meksykanin

Śledczy powiedzieli, że wypadek miał miejsce w czwartek około 13:50 czasu lokalnego.

„Rust” to western z lat 80. XIX wieku, w którym występują Alec Baldwin, Travis Fimmel i Jensen Ackles.

E-mailowe prośby o komentarz wysłane do firmy produkcyjnej filmu i przedstawiciela Aleca Baldwina nie zostały natychmiast zwrócone.

Biuro szeryfa stwierdziło, że śledztwo „pozostaje otwarte i aktywne” i nie wniesiono żadnych zarzutów.

zdarzyło się wcześniej

To nie pierwszy raz, kiedy na planie zabijano ludzi bronią, która miała być nieszkodliwą bronią.

Podczas kręcenia „Kruka” w 1993 roku aktor Brandon Lee, syn Bruce’a Lee, zginął, gdy został trafiony kulą z pistoletu, który miał nieść tylko serie, ale kula utkwiła w lufie.

Kule ratunkowe mogą być śmiertelne, jeśli zostaną wystrzelone ze zbyt bliskiej odległości. W 1984 roku aktor John-Eric Hexum bawił się pistoletem na planie „Cover Up: Golden Opportunity” i zmarł po przyłożeniu pistoletu do głowy i pociągnięciu za spust.

„Wszystkie zawierają ładunek, proch strzelniczy, który powoduje hałas i materiały wybuchowe, wizualny wybuch i zwykle jakiś rodzaj drutu lub coś, co wybucha z pistoletu po strzale” – powiedział były szef policji Miami Beach, Daniel Oates. . i Aurora w Kolorado.

READ  Jaką piosenkę Lucero zadedykował Mejaresowi po rozwodzie?

„Ta broń może być bardzo niebezpieczna”, powiedział Oates w piątek w programie CNN „New Day”.

Theresa Waldrop z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu