28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ale spójrz na tę jakość! James Webb jest teraz w pełni wyrównany i wysyła ostre obrazy – naucz mnie o nauce

Najbardziej zaawansowany teleskop kiedykolwiek stworzony przez ludzi został wreszcie zestrojony. Po długim procesie, który trwał kilka miesięcy, James Webb w końcu ukończył siódmy i ostatni etap swojego składu. Następnie następuje kalibracja przyrządu, po której teleskop jest gotowy do rozpoczęcia działań naukowych.

„Po zakończeniu siódmego i ostatniego etapu ustawiania teleskopu, zespół odbył szereg spotkań w celu podjęcia kluczowych decyzji i jednogłośnie zgodził się, że Webb jest gotowy do przejścia do następnej i ostatniej serii przygotowań, znanej jako uruchomienie instrumentów naukowych Proces ten trwał około dwóch miesięcy, zanim latem rozpoczęły się prace naukowe”. NASA powiedziała w oświadczeniu.

Webb potwierdził, że ustawienie poszło dobrze, robiąc ostre, dobrze wyostrzone zdjęcia z każdym z jego czterech potężnych instrumentów naukowych na pokładzie. Kolejna faza potrwa około dwóch miesięcy, dzięki czemu obserwacje rozpoczną się w zaplanowanym czasie, czyli w połowie roku.

Fakt, że nowy teleskop jest „idealnie ustawiony” oznacza, że ​​lustra Webba kierują teraz w pełni skupione światło zebrane z kosmosu w kierunku każdego instrumentu. Okazało się, że każda maszyna z powodzeniem wykonuje zdjęcia w świetle, które do niej dociera. Na poniższej mozaice każdy obraz to widok jednego z instrumentów Webba idealnie ustawionych względem teleskopu i wyostrzonych.

(Źródło: NASA/STScI).

„Te wspaniałe obrazy testowe z pomyślnie ustawionego teleskopu pokazują, co ludzie ze wszystkich krajów i kontynentów mogą osiągnąć, gdy istnieje śmiała naukowa wizja eksploracji wszechświata”. Feinberg powiedział midyrektor Webb Optical Telescope Element w NASA Goddard Space Flight Center.

READ  WhatsApp | Lista telefonów komórkowych, które zostaną pozostawione bez aplikacji | 30 kwietnia | Smartfony | Aplikacje | nd | nnni | gra sportowa

Warto podkreślić, że chociaż osiowanie teleskopu zostało zakończone, niektóre czynności kalibracyjne pozostają. Zespół Webba mówi: „W ramach uruchamiania oprzyrządowania naukowego teleskop będzie musiał wskazywać różne regiony nieba, w których całkowita ilość promieniowania słonecznego docierającego do obserwatorium będzie się różnić, aby potwierdzić stabilność termiczną w celu zmiany Ponadto, dwudniowe ciągłe obserwacje konserwacyjne będą monitorować zwierciadła wyrównania i w razie potrzeby wprowadzać poprawki, aby utrzymać zwierciadła w ich wyrównanych miejscach.

Każdy instrument to wysoce zaawansowany zestaw detektorów wyposażonych w soczewki, maski, filtry i dostosowany sprzęt, który pomaga mu wykonywać badania naukowe, do których został zaprojektowany. Wyspecjalizowane funkcje tych narzędzi zostaną skonfigurowane i uruchomione w różnych partiach podczas fazy uruchamiania sprzętu, aby w pełni zapewnić ich gotowość do nauki, NASA wyjaśnia.

„Te obrazy głęboko zmieniły mój sposób widzenia wszechświata. Jesteśmy otoczeni symfonią stworzenia. Wszędzie są galaktyki! Mam nadzieję, że każdy może je zobaczyć.” Scott Acton powiedziałBall Aerospace, naukowiec zajmujący się odkryciem i kontrolą fal Webba.

James Webb krąży obecnie wokół Lagrange Point 2 (L2), 1,5 miliona kilometrów od Ziemi w kierunku od Słońca. Zaawansowana technologia i pole widzenia (podczerwień) podczas jego naukowych obserwacji pozwolą mu uchwycić światło, które podróżowało w kosmosie 13,5 miliarda lat temu, kiedy powstały pierwsze gwiazdy i galaktyki. Każde oczekiwanie będzie tego warte.

Dziel się wiedzą, dziel się wiedzą.