20 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Alam Konisek, alpinista, który będzie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich 2021

Polska — Aluminka przełajowa i lekkoatletyczna z Zachodniego Kolorado, Alija Konisek, kontynuuje swoją karierę wyścigową po studiach, biorąc udział w biegu na 3000 m z przeszkodami kobiet o ojczystej Polsce na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

Pierwsza runda biegu na 3000 m z przeszkodami kobiet zaplanowana jest na niedzielę 1 sierpnia na Stadionie Olimpijskim.

Na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce (tor olimpijski Polski) Konisek poprowadził bieg indywidualny w czasie 9 minut 27,79 sekundy, ustępując jedynie swojej siostrze Anetcie Konisek (9:25,98 PR) w klasyfikacji generalnej. Przez trzy semestry Anetta biegała dla alpinistów, gdzie pięć razy była Amerykanką, zanim przeniosła się na University of Oregon.

Przez pięć lat na University of Western Colorado Alicja Koneisek była dziewięciokrotnym mistrzem kraju i piętnastokrotnym All-American. Stanie się jednym z najbardziej utytułowanych alpinistów wszechczasów. Wcześniej był rekordzistą NCAA Division II w biegu na 3000 m z przeszkodami, osiągając najlepszy czas w college’u 9: 47,72.

Od ukończenia studiów wiosną 2019 roku Alija kontynuuje treningi i rywalizację na najwyższym poziomie. Obecnie jest sportowcem biegowym, trenuje online dla Saski Endurance Collective. Największe zwycięstwo Aliji po studiach nastąpiło, gdy wygrała bieg z przeszkodami na 3000 m kobiet na Światowych Igrzyskach Uniwersyteckich, zajmując piąte miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy, 28. w Mistrzostwach Świata IAAF i 17. w Mistrzostwach Europy.

Alicia będzie teraz reprezentować swoją rodzimą Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

READ  Andamoor rośnie w Polsce: 116 nowych punktów zaopatrzenia w transport