23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Akta finansowe SVB do rozdziału 11 Ochrona przed upadłością – El Financiero

Akta finansowe SVB do rozdziału 11 Ochrona przed upadłością – El Financiero

Dawna firma macierzysta Banku Doliny Krzemowej (SVB) będzie Ogłoszono upadłość Po tygodniu ucieczki po depozyty skłonił organy nadzoru do przejęcia jego jednostki bankowej.

Grupa finansowa SVB Poszukiwane są wymienione aktywa i pasywa o wartości 10 miliardów dolarów każdy Rozdział 11 Przedstawiony w Nowym Jorku. Makler giełdowy SVB Papiery wartościowe i ramię venture capital SVB Capital nie są uwzględnione w prezentacjizgodnie z oświadczeniem.

Ponieważ Silicon Valley Bank był bankiem komercyjnym zarejestrowanym w Kalifornii i częścią Systemu Rezerwy Federalnej (Fed), nie kwalifikował się do bankructwa i został objęty zarządem komisarycznym przez Federal Deposit Insurance Corp. Możesz jednak złożyć wniosek w celu ochrony pozostałych aktywów i pracować nad spłatą długów wobec wierzycieli, w tym posiadaczy obligacji.

Po ustanowieniu zarządu komisarycznego SVB Financial nie jest już powiązany z Silicon Valley Bank NA lub prywatną bankowością i działalnością zarządzania majątkiem, SVB Private, podała firma.


SVB uważa, że ​​posiada około 2,2 miliarda dolarów płynności i zalicza udziały w SVB Capital i SVB Securities do swoich aktywów, zgodnie z oświadczeniem. Jest winien obligatariuszom około 3,3 miliona dolarów.

Centerview Partners pomaga SVB w ocenie strategicznych alternatyw dla SVB Capital i SVB Securities. Proces wzbudził duże zainteresowanie, a cKażda sprzedaż wymaga zgody sądu upadłościowegoZgodnie z oświadczeniem.

„SVB Financial Group będzie nadal współpracować z Silicon Valley Bridge Bank”, powiedział w oświadczeniu William Kostoros, szef restrukturyzacji, SVB Financial Group. „Dążymy do znalezienia praktycznych rozwiązań, które maksymalizują wartość odzyskiwalną dla interesariuszy obu podmiotów.”

Upadek banku w USA

Inc., z siedzibą w Santa Clara w Kalifornii, był największym bankiem, który upadł od ponad dekady, z aktywami o wartości około 209 miliardów dolarów na koniec ubiegłego roku, poinformował FDIC. Jest także drugim co do wielkości bankiem pod kuratelą agencji, zaraz po Washington Mutual, który upadł w 2008 roku.

READ  Amerykańskie organy regulacyjne spieszą się, by zwrócić pieniądze „zmartwionym” klientom

Zaniepokojenie w społeczności technologicznej wzrosło w zeszłym tygodniu po Peter Thiel Founders Fund i innych znanych firmach venture capital Poradził ich spółkom holdingowym, aby wypłaciły pieniądze z banku. Ta rada pojawiła się dzień po tym, jak spółka macierzysta banku ogłosiła, że ​​spróbuje zebrać ponad 2 miliardy dolarów po ogromnej stracie w swoim portfelu.

Bank Doliny Krzemowej został założony w 1983 roku na podstawie gry w pokera pomiędzy Billem Biggerstaffem i Robertem Medearisem. początek 20-lecie banku. Firma specjalizowała się w świadczeniu usług finansowych dla powstających firm technologicznych.

Według stanu na 31 grudnia SVB Financial Corp. posiadała około 2,3 mln USD w gotówce, 500 mln USD w papierach wartościowych i 475 mln USD w innych aktywach. Dokumenty regulacyjne.

SVB wzrósł w piątek rano. Według danych śledzących, 2,1-procentowe banknoty firmy, które miały zostać wyemitowane w 2028 r., wzrosły o około 6,5 centa za dolara, do 64,5 centa o 8:50 rano w Nowym Jorku.

Sprawa dotyczy SVB Financial Group, 23-10367, US Bankruptcy Court for the Southern District of New York.