24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Akcje banków regionalnych silnie odbiły

„Pierwszy bieg bankowy napędzany przez Twittera” – mówi szef House Financial Services

Ogromna liczba wypłat klientów, która doprowadziła do upadku banku w Dolinie Krzemowej, miała wszelkie zadatki na prowadzenie starych banków, ale z nowym zwrotem akcji, dostosowanym do podstawowej branży obsługiwanej przez bank: wiele z nich zostało ujawnionych online.

Klienci wycofali 42 miliardy dolarów w ciągu jednego dnia w zeszłym tygodniu z banku w Dolinie Krzemowej, podała firma w zgłoszeniu regulacyjnym, pozostawiając bank z ujemnym saldem gotówkowym w wysokości 1 miliarda dolarów. Niewiarygodne wypłaty były kontynuowane tak szybko, jak pozwalała na to bankowość cyfrowa, prawdopodobnie częściowo wywołane wirusową paniką, która rozprzestrzeniła się na platformach mediów społecznościowych i na prywatnych grupach czatu.

Na dzień przed upadkiem banku wielu wybitnych inwestorów venture capital weszło w szczególności na Twittera i wykorzystało swoje duże platformy do wszczęcia alarmu o sytuacji, czasami pisząc drukowanymi literami. Niektórzy inwestorzy nakłaniają startupy do ponownego przemyślenia, gdzie trzymają swoje pieniądze. Następnie założyciele i dyrektorzy generalni udostępnili tweety o niepokojącej sytuacji banku na prywatnych kanałach Slack, według Wall Street Journal.

Po drugiej stronie ekranu liderzy start-upów starali się wypłacić pieniądze online – tak bardzo, że niektórzy powiedzieli CNN, że system online wydaje się zawodzić. Jednak końcowym rezultatem był niedawny atak na pieniądze, który prezes House Financial Services, Patrick McHenry, opisał później w oświadczeniu jako „pierwszy bieg na banki napędzany przez Twittera”.

„Nawet w starożytności, na długo przed pojawieniem się jakiejkolwiek formy nowoczesnej komunikacji, plotki te krążyły bardzo szybko. Powodem tego było to, że ludzie idąc ulicą widzieli ludzi stojących przed bankami” — powiedział Andrew Metrick, profesor Yellen w Finansów i Zarządzania w Yale School of Management, do CNN. „Teraz tego nie mamy, ale mamy Twittera”.

READ  La bomba de relojería Takata sigue en las calles - el Financiero

Doświadczenie w prowadzeniu banku było również dalekie od wcześniejszych dni, kiedy duża liczba klientów faktycznie pojawiała się w banku, aby wypłacić pieniądze (chociaż niektórzy ustawiali się również w kolejce poza lokalizacjami banków w Dolinie Krzemowej). Teraz wiele osób może to zrobić online lub za pomocą urządzeń mobilnych.

„To, co uczyniło Silicon Valley Bank wyjątkowym, to (1) łatwość, z jaką jego klienci mogli dokonywać wypłat i (2) szybkość, z jaką rozeszły się wieści o zbliżającym się upadku Silicon Valley Bank” – napisał w liście. Opublikowane w poniedziałek przez Bena Thompsona, analityka, który śledzi branżę technologiczną. „To prędkość, napędzana zerowymi kosztami dystrybucji zarówno dla wejść, jak i wypłat, była bardzo niepokojąca”.