28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

AICM: Rząd Meksyku ogłosił dochodzenie w sprawie wypadku między dwoma samolotami

Do wypadku doszło w nocy 7 maja (fot. REUTERS/Edgard Garrido)

Rząd federalny ogłosił dochodzenie w sprawie Określ przyczyny, które spowodowały wypadek między dwoma samolotami w Międzynarodowy port lotniczy w Meksyku (AICM)dystans Jednostka sterująca Jednemu z samolotów pozwolono wylądować na pasie startowym, na którym znajduje się już jednostka.

Według władz będą to pracownicy Federalnej Agencji Lotnictwa Cywilnego (AFAC) i Mexican Aerospace Navigation Services (SENEAM), które Stosowanie protokołów określonych w krajowych i międzynarodowych przepisach lotniczych.

Rogelio Jiménez Ponce, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Komunikacji i Transportu (SICT) stwierdził, co następuje: Samolotem biorącym udział w incydencie na pasie 5 był lot VOC 4069który miał wystartować w kierunku Guadalajary; ze swojej strony, Jednostka, która weszła, leciała do lotu VOI 799 z Mazatlan, Sinaloa.

Podobnie Jiménez Ponce poinformował, że aby przyczynić się do wyjaśnienia sprawy, zrezygnował przewodniczący Komisji Victor Hernández Sandoval. Meksykańskie usługi nawigacji lotniczej i kosmicznej (SNIM).

upoważnione władze Montaż stałego stołu z międzynarodowymi i krajowymi organami w dziedzinie lotnictwa, takich jak Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA); Międzynarodowa Federacja Pilotów Linii Lotniczych (IFALPA), Federacja Związków Pilotów Meksyku (ASPA) oraz Narodowa Federacja Kontrolerów Ruchu Lotniczego (SINACTA).

Dwa samoloty prawie się zderzają z powodu błędu komunikacyjnego na międzynarodowym lotnisku w Meksyku

z kim (on) Deklaruję pełne zaangażowanie z sektorem lotniczym w dalsze wzmacnianie i poprawę bezpieczeństwa w przestrzeni powietrznej Doliny Meksyku– czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

przez wideo Który zaczął rozprzestrzeniać się w sieciach społecznościowych, można było zauważyć, co się stało. Według zdjęć, które zostały zarejestrowane z wnętrza kabiny kontrolnej trzeciego samolotu, który czekał na wejście na przód pasa startowego i późniejszy start, było to w nocy 7 maja, kiedy Słychać polecenia wydane przez kontrolera ruchu lotniczego Do samolotu, który przygotowuje się do lądowania.

Można też było między nimi odróżnić Pilot to zbliżało się do AICM, ponieważ Poproś kontrolera ruchu lotniczego o certyfikację Instrukcje, które otrzymał przed chwilą: „Potwierdzam, czy pozwoliliśmy 05 opuścić Volaris 799?na które odpowiedział operator799 w prawo, 05 w lewo, wiatr 90 stopni, autoryzowany„Odbierz odpowiedź przez zgłoszenie”Zezwolenie na lądowanie w lewo 5 Volaris 799″.

READ  Szczepionki Pfizer i Moderna mogą powodować fałszywie dodatnie wyniki

samotność kontynuować Ale w ostatniej chwili Upadek aborcjiGdzie piloci zauważyli obecność innego samolotu tej samej firmy Kontroler ruchu lotniczego został powiadomiony Wcześniej przez pilotów, którzy byli na ziemi.

Kontroler został ostrzeżony o jednostce na torze, ale zignorował sygnał (fot. REUTERS/Regis Duvignau)
Kontroler został ostrzeżony o jednostce na torze, ale zignorował sygnał (fot. REUTERS/Regis Duvignau)

Kobiety, które były świadkami tego, co się wydarzyło, przy różnych okazjach wyrażały swoje zdziwieniePonieważ znajdowali się przed miejscem, w którym zarejestrowano wypadek, można było zobaczyć, jak samolot przeleciał kilka metrów od samolotu tej samej firmy.

z powodu wypadku, Dyrektor Usług Nawigacyjnych w meksykańskim przemyśle lotniczym (kino), Victor Hernandez, usunięty z urzędu Na bezpośrednie zamówienie Sekretariat Komunikacji i Infrastruktury Transportowej (SICT), zgodnie z oświadczeniem agencji.

Według sekretarza, który przeprowadził z nim wywiad, TysiąclecieI Urzędnik miał „niewłaściwe obchodzenie się w miejscu pracy, słabe zarządzanie techniczne i nie miał dobrego kontaktu z branżą”ponieważ „Seneam jest jednostką usługową i nagle zachowuje się jak autorytet”.

Ze swojej strony, dyrektor generalny VolarisLinie lotnicze obsługujące dwa samoloty biorące udział w wypadku ogłosiły to Prośba o „dochodzenie w sprawie naszego okręgu bezpieczeństwa operacyjnego, a także władz lotniczych”Enrique Beltraña potwierdził.

Czytaj