3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Agustín Carstens prosi, aby nie rezygnować z walki z inflacją – El Financiero

Agustín Carstens prosi, aby nie rezygnować z walki z inflacją – El Financiero

the globalne banki centralne Nie mogą sobie pozwolić na wycofanie się z przedłużającej się walki o całkowitą kontrolę ceny konsumentaZdaniem Agustína Carstensa, dyrektora Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS)

„W nadchodzących latach polityka pieniężna powinna koncentrować się wyłącznie na podnoszeniu inflacji do poziomu zgodnego z celami banku centralnego” – powiedział w piątek z São Paulo Agustin Carstens, dyrektor generalny instytucji z siedzibą w Bazylei. Proces ten może napotkać przeszkody, szczególnie w końcowej fazie prowadzącej do ostatecznej konwergencji z celami inflacyjnymi. Ale osiągnięcie tego celu jest konieczne.

Chociaż były gubernator l Banku Meksyku (Banxico) nie wskazało żadnej konkretnej jurysdykcji, Jego wypowiedzi pokrywają się z możliwym przesunięciem w kierunku wstrzymania podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych (Fed) po dotychczasowych podwyżkach o 500 punktów bazowych. Entuzjazm do dalszego zacieśniania polityki słabnie gdzie indziej, ponieważ inflacja wykazuje oznaki szczytu.

„Ta agresywna reakcja powinna trwać tak długo, jak to konieczne” – powiedział Carstens na konferencji zorganizowanej przez Bank Centralny Brazylii. „Tylko wytrwałością i wytrwałością możemy odnieść sukces w tym zadaniu Zaufaj Mu pieniądze„.


Szef BIS, którego przemówienie koncentrowało się na zaufaniu do polityki publicznej, powtórzył swój pogląd, że stymulacja z czasów pandemii, mająca na celu ochronę wzrostu gospodarczego, jest częściowo odpowiedzialna za obecną sytuację. szok inflacyjny.

Carstens zasugerował, że banki centralne nie powinny robić tego ponownie.

Zaufanie do polityki pieniężnej i fiskalnej Mogłoby to być zagrożone, gdybyśmy nadal przypisywali im największą władzę w zakresie stabilizowania aktywności gospodarczej bez konsekwencji dla inflacji.

W swoim przemówieniu ostrzegł, że brak ostatecznej kontroli nad cenami konsumpcyjnymi może ostatecznie mieć trwałe konsekwencje.

„Niektóre pokolenia stoją w obliczu ryzyka, że ​​gospodarka po raz pierwszy wkroczy w system hiperinflacji” – powiedział. Carstens. „Kiedy ta zmiana się rozpocznie, może być coraz trudniej ją zatrzymać”.

READ  Data pokazująca jego przeprojektowanie w Meksyku