23 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Biden wyśle ​​prawie 3000 żołnierzy do Europy Wschodniej, aby skonfrontować się z Rosją

Biden wyśle ​​prawie 3000 żołnierzy do Europy Wschodniej, aby skonfrontować się z Rosją

USA wyślą około 3000 żołnierzy do Polski i Rumunii w celu wzmocnienia sojuszników NATO w Europie Wschodniej, Waszyngton Rosja grozi inwazją na Ukrainępoinformowali w środę urzędnicy amerykańscy.

Kpiąc z Wielkiej Brytanii, premier Boris Johnson pokazał, że był „całkowicie zdezorientowany” i szydził z brytyjskich polityków za ich „głupotę i ignorancję”, a Rosja nie była w nastroju do porozumień ze swojej strony.

Moskwa zgromadziła w pobliżu granicy z Ukrainą ponad 100 tys. żołnierzy. Zaprzecza jakimkolwiek planom inwazji na sąsiada, ale mówi, że jeśli jego żądania nie zostaną spełnione, może podjąć niesprecyzowane działania wojskowe, w tym zastaw. OTAN Kijów nigdy się nie zgodził.

Według Pentagonu do Rumunii zostanie wysłany kontyngent strajkujący składający się z około 1000 żołnierzy amerykańskich z niemieckiego Wilsex, a z Fort Brock w Karolinie Północnej do Polski zostanie wysłanych około 1700 żołnierzy z 82. lotnictwa. Kolejnych 300 żołnierzy zostanie przeniesionych z Fort Brock do Niemiec.

rzecznik Pentagonu, John KirbyObiecuję Celem jest wysłanie „silnego sygnału” do prezydenta Władimira Putina „I, szczerze mówiąc, ważne dla świata, NATO Ameryki i naszych sojuszników”.

„Wiemy, że on też jest zdenerwowany z powodu NATO. Nie ukrywał tego. Dajemy jasno do zrozumienia, że ​​jesteśmy gotowi do obrony naszych sojuszników z NATO, jeśli tak się stanie. Mamy nadzieję, że tak się nie stanie” – dodał.

Polski minister obrony Mariusz Plaszczyk powiedział w tweecie, że „wzmocnienie obecności USA w Polsce o 1700 żołnierzy jest silnym znakiem solidarności w odpowiedzi na możliwą rosyjską okupację Ukrainy”.

W ostatnich tygodniach podjęto starania o osiągnięcie ugody dyplomatycznej, ponieważ kraje zachodnie odrzuciły kluczowe żądania Rosji jako nieważne, a Moskwa nie wykazała żadnych oznak wycofywania się.

Na obelgi Rosji wobec Wielkiej Brytanii, która w ostatnich tygodniach zajęła twarde stanowisko, nakładają się coraz bardziej konfrontacyjne standardy Kremla.

READ  Z Polską w finale play-off po tym, jak Szwecja zdyskwalifikowała Rosję

Zapytany o plany rozmowy telefonicznej między Putinem a Johnsonem, rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział: „Rozmawianie z każdym ma sens. Rosja i prezydent Putin są otwarci na komunikację ze wszystkimi. Jest gotów dać nawet najbardziej zdezorientowanym Pełne wyjaśnienia.”

Johnson odwołuje rozmowę z Putinem w poniedziałek, aby odpowiedzieć na pytania w parlamencie Uwięzienie z powodu Govt-19Odwiedził we wtorek Kijów, gdzie oskarżył Rosję o trzymanie pistoletu przy głowie Ukrainy.

Rosyjskie MSZ kpiło z minister spraw zagranicznych Johnsona Liz Tras, mówiąc, że Londyn wysyła towary swoim „bałtyckim sojusznikom przez Morze Czarne”, a Europa znajduje się po dwóch przeciwnych stronach świata.

„Pani Truss, nie ma pani żadnej wiedzy o swojej historii w porównaniu z wiedzą z zakresu geografii” – napisała na swoim blogu rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. „Jeśli ktokolwiek ma być uratowany od czegokolwiek, to jest to świat głupoty i ignorancji brytyjskich polityków”.

Niedźwiedź kontra lis

Kreml nie ograniczył swojego blasku tylko do Wielkiej Brytanii. Rzecznik Białego Domu powiedział: Jen SakiPorównując Moskwę do lisa wyjącego ze szczytu kurnika, Pieskow powiedział: „W rzeczywistości zawsze tradycyjnie porównuje się Rosję z niedźwiedziem. Ale niedźwiedź nie może wejść do kurnika. Jest zbyt duży i ciężki”.

Do wymiany oświadczeń doszło dzień po tym, jak Putin po raz pierwszy w tym roku wypowiedział się publicznie o kryzysie na Ukrainie. W swoich komentarzach nakreślił światopogląd, że Ukraina jest zmuszona do obrony przed agresją USA, próbując wciągnąć Rosję w wojnę, podkreślając możliwość przystąpienia do NATO.

„Już jest jasne… podstawowe obawy Rosji zostały zignorowane” – powiedział we wtorek Putin. Opisując scenę, w której Ukraina przystępuje do NATO, by zaatakować siły rosyjskie, zapytał: „Czy powinniśmy iść na wojnę z obozem NATO? Czy ktoś o tym pomyślał? Oczywiście nie”.

READ  Eurowizja 2023: Blanka wygrała polskie preselekcje i pojedzie do Liverpoolu

Waszyngton i jego sojusznicy odrzucili dwa kluczowe żądania Rosji: wykluczenie Ukrainy z NATO oraz anulowanie rozmieszczania wojsk w sojuszniczych krajach europejskich po zimnej wojnie.

Hiszpańska gazeta El País twierdzi, że Waszyngton negocjował z Moskwą porozumienie między obiema stronami w sprawie powstrzymania ataków rakietowych lub wojsk na Ukrainę.